Новини

Підсумки кінопрокатного сезону FILM.UA Group : 7 місяців, 7 кінофільмів, 109 094 360 грн бокс-офісу, 1 255 911 квитків, 36 тижнів прокату!

Новини
• 06.04.2020

FILM.UA Group підбила підсумки кінотеатрального сезону 2019 - початку 2020 року.

Нагадаємо,  що, починаючи з серпня 2019 року, українці побачили сім стрічок виробництва та/або дистрибуції FILM.UA Group. Це був не просто бізнес проєкт, це був своєрідний експеримент із залучення широкого  кола глядачів до аудиторії українських фільмів у різних жанрах. Ми хочемо поділитися з колегами та друзями своїм досвідом, який, не перебільшуючи, став унікальним. І ось 10 наших найяскравіших здобутків:

1. Вражаючий період прокату. Щомісяця, протягом семи, в кінотеатрах з’являлась стрічка від FILM.UA Group. А це означає - 7 місяців, 7 кінофільмів, 39 прем’єр за участі творчих груп, 36 тижнів, 254 дні в прокаті, 46 028 сеансів в усіх куточках України. 

2. Бокс-офіс понад 100 000 000 грн. Сукупний бокс-офіс фільмів подолав позначку 100 млн грн і становить 109 094 360 грн. Серед проєктів відзначено й 2 фільми-мільйонери у доларовому еквіваленті: «Захар Беркут» - $1 438 000 та «Скажене Весілля 2» - $1 741 733.


3. Аудиторія понад 1 200 000 глядачів. За період прокату нашої лінійки сукупно придбано 1 255 911 квитків. Найбільше аудиторія вподобала #найкращукомедіюроку «Скажене весілля 2» (444 659 квитків) і історичний екшн «Захар Беркут» (443 427 квитків). Цікаво й те, що лідером з тривалості прокату став саме «Захар Беркут», пропрацювавши у кінотеатрах 10 тижнів.

 
4. Приголомшлива партнерська підтримка. Спонсори, промо-, інформаційні та інші партнери Групи - це галузеві лідери, яким споживачі надають перевагу і довіряють. Це понад 50 компаній, команди яких так чи інакше доклали зусиль до фінального результату. І ми щиро завдячуємо їм нашими успіхами.


5. Нестандартний пакет промо.Вагомою складовою пакетів промо стали створені спеціально до виходу фільмів 6 кліпів топових виконавців:

Разом це 12 000 000 переглядів на YouTube! Абсолютний рекорд встановив кліп на пісню «Вільна» (OST «Віддана»), кількість органічних переглядів якого сягнула 6,5 мільйонів і продовжує зростати.


6. Зв'язок з дотичними сферами мистецтва.Проєкти студії не лише надихалися книжками (Іван Франко «Захар Беркут», Софія Андрухович «Фелікс Австрія», що покладені в основу екранізацій «Захар Беркут» та «Віддана» відповідно), а й надихали на їхнє створення. Так було випущено 3 книги:

  • «Захар Беркут: Легенда» (видавництво ArtHuss) - це комікс Олександра Корешкова, сучасна графічна інтерпретація легендарної повісті;
  • Кулінарний записник «Галицькі смаколики» (Видавництво Старого Лева) - це кулінарна книжка за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» та його екранізації — фільму «Віддана». Тут ви знайдете рецепти страв галицької кухні, а також зможете доповнити її власними;
  • «Ґарет Джонс. Ціна правди» (видавництво Жнець) – до книги увійшли вибрані статті британського журналіста валлійського походження Ґарета Джонса, який перший під своїм прізвищем розповів світові про геноцид українського народу під час Голодомору 1932–1933 років і злочини сталінського режиму.

7. Продаж формату за кордон. Особливим приводом для гордості FILM.UA Group цьогоріч став прокат фільму «Importinis jaunikis» («Імпортний наречений»), що є адаптацією формату фільму «Скажене Весілля» в Литві. Найскаженіша українська комедія 2018 року стала першою національною стрічкою, формат якої купила інша країна. І що найважливіше – фільм очолював рейтинги прокату 3 тижні поспіль! Й навіть на п’ятому тижні залишався в ТОП-5 найвідвідуваніших стрічок. Бокс-офіс литовських колег склав $776,939 (19 190 393 грн). Щиро радіємо їхнім успіхам!

8. Промо-тур як одна зі складових успіху. Прокат воєнної екшн-драми «Черкаси» став рекордсменом за кількістю прем’єрних заходів, відвідавши 10 міст: Львів, Івано-Франківськ, Луцьк, Одесу, Черкаси, Полтаву, Шостку, Маріуполь, Запоріжжя та Київ, де відбулось 5 районних прем'єр. Творча група проїхала з заходу на схід, із півночі на південь, забезпечивши прямий контакт з глядачами й максимально інформативні зустрічі. На заходи продано понад 4500 квитків. Нагадаємо, що прокат перервано у зв’язку з пандемією коронавірусу. Творці планують повернути стрічку в кінозали України, щойно загроза здоров’ю людей мине. З тієї ж причини на невизначений термін перенесено прем’єру спортивної драми «Пульс», що мала стати восьмим проєктом сезону.

9. Глобальний проєкт з Київським метрополітеном. Починаючи з жовтня 2019 року, запущено унікальний метропоїзд. Проєкт настільки вподобали кияни та гості столиці, що надалі він став частиною глобальної акції «У кіно на метро», ініційованої FILM.UA Group. В рамках цього проєкту курсували кінопотяги, що знайомили:

  • з етапами створення художнього фільму на прикладі історичного екшену «Захар Беркут»;
  • з біографією видатного британського журналіста Ґарета Джонса, що першим розкрив міжнародній спільноті правду про Голодомор 32-33 рр. в Україні (до релізу історичного трилеру «Ціна правди»);
  • з фактами спротиву українського тральщика «Черкаси» та його героями, які чинили опір російським окупантам у березні 2014 року ( до релізу воєнної драми «Черкаси»);
  • драматичними історіями шляху до перемог Оксани Ботурчук, Яни Клочкової, Ольги Харлан та ще п’яти українських паралімпійських та олімпійських чемпіонок (до фільму «Пульс», що незабаром з’явиться у кіно).

10. Кіновсесвіт. Навколо фільмів ми створювали свій особливий всесвіт, і вагомою складовою кожного був мерч. Ця практика вперше масштабно реалізована в Україні. І попит свідчить про зацікавленість з боку глядачів. Наша продукція стає чудовими сувенірами для себе та приємними подарунками для близьких. Загалом виготовлено 3175 одиниць товарів 38-ми найменувань. А найбільше уваги отримали атласні хустки «Віддана», 137 з яких знайшли своїх щасливих власниць. Увесь асортимент доступний як для купівлі в FILM.UA Store, так і на прем’єрах, фестивалях, за анонсами яких слідкуйте на cторінках FІLM.UA Group.

«Для FILM.UA Group цей період був насиченим і захоплюючим. 7 кінотеатральних різножанрових релізів протягом 7 місяців, кожен реліз — із масштабною національною промокампанією, а у кожному проєкті — унікальні спонсорські й партнерські активності. За цей період ми вибудували й налагодили абсолютно нові бізнес-процеси взаємодії команд як всередині Групи, так і зовнішньої взаємодії — з нашими партнерами, кінотеатрами, дистрибуторами й, зрештою, з нашим головним “замовником” — українським глядачем. Цифри вказують на ефективність наших зусиль, а ми готові рухатись далі, з командою справжніх фахівців кінотеатральної дистрибуції, з унікальним досвідом та експертизою працюватимемо вже над новими релізами. І пам’ятаймо: we are distant, but not apart», - прокоментувала керівниця напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Group Надія Коротушка.

Стежте за новинами проєктів FILM.UA Group:

Website

Facebook

Instagram

YouTube