Новини

Проєкти FILM.UA на головному фестивалі країн Північної Європи

• 04.02.2020

А у нас новини для небайдужих до долі української драми! Минулого тижня у  шведському місті Гетеборг на Гетеборзькому Кінофестивалі (Göteborg Film Festival) FILM.UA презентували відразу два серіальних проєкта – “Схованки” та “Живі”. 

Göteborg Film Festival – головний фестиваль Скандинавських країн та основна платформа для спілкування кіно- та ТВ-індустрії регіону. Ось вже декілька років в рамках фестивалю проходить дводенна конференція TV Drama Vision, де, окрім скандинавських новинок, презентують кілька міжнародних проєктів, які, як очікується, вплинуть на світову серіальну індустрію у новому році. Потрапити туди – честь. 

Окремою секцією цієї конференції стала презентація українських серіалів. Продюсерки  Олеся Лук’яненко та Катерина Вишневська розповіли історію створення першого українського нуарного детективу «Схованки», і ми пишаємось тим, що проєкту вдалося вразити скандинавських колег, які, як ніхто, добре знаються на особливостях цього жанру.

І ми аніскілечки не перебільшуємо: “Схованки” навіть було відібрано у спецпрограму – сесію binge watching (“binge watching” - це показ усіх епізодів підряд. Хто дивиться Netflix, той знає). Звичайно, щоб потрапити в цю програму, серіал має бути максимально цікавим (як, наприклад, німецький проєкт «Вавилон – Берлін», котрий було показано в рамках програми у 2018 році).

Також на фестивалі колеги розповіли про наш новий проєкт – науково-фантастичний серіал “Живі” (продюсерки проєкту - Олена Малкова і Катерина Вишневська) по книгах української письменниці Варвари Єналь. Події відбуваються у майбутньому, на величезній космічній станції, де діти і дорослі живуть на різних рівнях, а виховує дітей штучний інтелект. Проєкт поки що в девелопменті, але вже викликав великий інтерес на міжнародному ринку. Якщо не вірите нам, почитайте, що говорять наші колеги.

Отже, преміальним серіалам в Україні бути!

Вітаємо колег та бажаємо успіхів!