Новини

Український стенд на Американському кіноринку: компанія FILM.UA Distribution розповіла світу про наше кіно!

• 27.11.2019

6-13 листопада 2019 року відбувся Американський кіноринок – American Film Market. Це найбільший ринок кіноконтенту в світі. Український Культурний Фонд надав FILM.UA Distribution грантову підтримку для реалізації проекту «Організація стенду та скринінгів на для представлення профільній аудиторії фільмів українського виробництва та пошуку потенційних партнерів для їх світової дистрибуції».

Компанією FILM.UA Distribution за допомоги УКФ було створено Український стенд, який мав на меті розповісти фаховій аудиторії з усього світу про українську кіноіндустрію. На стенді були представлені сучасні українські фільми.

Так, хедлайнерами стали «Захар Беркут», «Фокстер і Макс» та «Мавка: Лісова пісня». Із першими двома проєктами кіноспільнота познайомилася й на скринінгах. Крім того, були представлені фільми «Черкаси», «Віддана», «Микита Кожум’яка», «Пригоди Святого Миколая», та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». 

Спеціально до AFM було також створено каталог найкращих проектів українського кіно. За результатами конкурсного відбору до нього ввійшли картини «UKE», «Крим, як це було», «Крихка Свобода», «Какофонія Донбасу», «Заборонений», «Рубіж. Операція Грубешів», «Шляхетні Волоцюги», «Speech!ess», «Сказ». 

Українська делегація включала в себе директора FILM.UA Distribution Ігоря Сторчака, менеджера з міжнародних продажів Євгена Драчова, а також Аллу Бєлую – переможницю конкурсу, організованого FILM.UA Distribution разом з Державним агентством України з питань кіно.

«Ми провели близько 200 зустрічей з баєрами. Основні з них – з країн Східної Європи, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Італії, Іспанії, Франції, Японії, Кореї, Туреччини та Китаю. Наші хедлайнери досить потужно привернули до себе увагу колег. Так, «Захар Беркут» зацікавив, крім Європи, країни Азії – В’єтнам, Японію, Китай та Корею. «Фокстер і Макс», зокрема, сподобався країнам Латинської Америки. А представники Японії, крім нього, високо оцінили стрічки «Віддана» та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Китай вже традиційно уважно стежить за розвитком мультфільму «Мавка. Лісова пісня». Колеги зазначають успіхи Мавки як бренду в Україні. Поки що ми не маємо права розголошувати таємниці угод, проте ринок дав нам багато ідей щодо планів на майбутнє у світі, що стрімко змінюється», - розповів Євген Драчов.

«Цього року помітні зміни на міжнародному ринку, - ділиться враженнями Ігор Сторчак. – Технології змінили глядацькі вподобання. Розвиток великих платформ на кшталт Нетфлікса призвів до того, що глядачі прагнуть дивитися на великих екранах тільки фільми-події. Аудиторія звикла споживати різноманітний відеоконтент, тому останнім часом доходи кіновиробництва в усьому світі падають, а значна частина прибутку переходить до VOD-платформ. Відповідно, зростає конкуренція та падають ціни. Як ми можемо адаптуватися до нових реалій? Намагатися повернути інвестиції на локальних ринках та розглядати міжнародний ринок як бонус. Максимально скорочувати витрати без шкоди для якості. Працювати у жанровому кіно та прагнути якомога сильніше розвивати креативну частину – адже кіноглядач зараз хоче побачити не просто якусь одну з цікавих історій, а найкращу, виняткову, яку більше не знайдеш ніде».

По результатам участі FILM.UA Distribution в Американському кіноринку був організований майстер-клас «Як продати український проект на міжнародному кіноринку» на кіностудії FILM.UA. Ігор Сторчак та Євген Драчов поділилися своїм досвідом, проаналізували тенденції світового ринку кіно, розповіли про особливості продажу прав на показ українських фільмів на різні території, розказали про сприйняття українських фільмів у світі та відповіли на питання аудиторії. 

У фаховому супроводженні організації стенду допомагав міжнародний ко-продакшен компанії MediaResoursesManagement на чолі з Любов’ю Крохмальною. 

FILM.UA Distribution дуже вдячна Українському Культурному Фонду, Державному агентству України з питань кіно та компанії MediaResoursesManagement за підтримку та допомогу!

Довідка

FILM.UA Distribution володіє правами на продаж контенту виробництва FILM.UA Group в Україні та за кордоном, а також набуває права на контент світових виробників для дистрибуції в Україні. На даний момент компанія уклала понад 1000 контрактів на продаж контенту на більш ніж 100 територій в усьому світі - від Північної Америки до Далекого Сходу. Це телевізійні і кінотеатральні права, платне ТБ і VOD-платформи, мобільний відеоконтент і інше. Стенди FILM.UA Distribution представляють Групу на найбільших міжнародних ринках контенту: MIPTV, MIPCOM і Marché du Film в Каннах, European Film Market в Берліні, FILMART в Гонконзі, American Film Market в Санта-Моніці.

Український культурний фонд (УКФ) – державна установа, створена в 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури і мистецтва в країні, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального і духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурної спадщини, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавством, спрямовується і координується Міністерством культури України.

Державне агентство України з питань кіно – центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури України. Держкіно України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики у сфері кінематографії.

Американський кіноринок (AFM) – це подія кіноіндустрії, яка проводиться щороку на початку листопада в Санта-Моніці, штат Каліфорнія. АФМ 2019 року відбудеться 6-13 листопада. Понад вісім тисяч чоловік щороку відвідують восьмиденний захід, щоби зав’язувати нові контакти, продавати, фінансувати та купувати фільми.

Кіноринок відвідують учасники з більш ніж 70 країн, зокрема, керівники компаній, директори з розвитку, агенти, режисери, дистрибутори, директори фестивалів, фінансисти, продюсери, письменники і т.д.

AFM проводиться Незалежним кіно- і телевізійних альянсом (IFTA), торговельною асоціацією, що представляє світових виробників і дистрибуторів незалежних кінофільмів та телевізійних програм.