Новини

Всеукраїнська прем’єра історичного трилера «Ціна правди». Львів став першим українським містом, де побачили фільм

• 26.11.2019

Прем’єра відбулась 25 листопада у львівському кінотеатрі «Кінопалац». Урочиста подія об’єднала багатьох представників медіа, творчої й наукової інтелігенції, та істеблішменту.

Історичний трилер «Ціна правди» розповідає історію талановитого британського журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоби викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Режисером стрічки виступила лауреатка “Золотого глобусу” та номінантка на премію “Оскар” Аґнєшка Голланд.

Презентувати фільм у Львів з Києва приїхала його команда.

Першою до публіки звернулася маркетинг-директорка FILM.UA Group Поліна Толмачова: «Є три причини подивитися цей фільм. По-перше це соціальний контекст у якому ми сьогодні існуємо, коли питання правди та пост-правди є, на жаль, вкрай актуальним. По-друге, це тема. Болісна тема найстрашнішого геноциду в історії нашого народу, штучно створеного радянською владою Голодомору. По-третє, у цьому фільмі зіграли світові зірки Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, а створила його надзвичайна режисерка Аґнєшка Голланд, чий авторський погляд, та вміння передавати проблеми мовою кіномистецтва дійсно заслуговують на увагу».

Вітальне слово сказав продюсер фільму Єгор Олесов: «Ми не просто так обрали Львів для всеукраїнської прем’єри нашого фільму. Ми звернули увагу, що саме у Львові на українські фільми завжди повні зали. Дякуємо за чудовий приклад, сподіваємось, що всі міста також будуть демонструвати таку ж велику зацікавленість українським кіно!»

В рамках події також пройшла презентація книги «Ґарет Джонс. Ціна правди», до якої увійшли вибрані статті та хроніка життя й пам’яті Ґарета Джонса. Книгу представила одна з її укладачок, доцентка кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики КНУ  імені Тараса Шевченка Ярослава Прихода: «Книжку треба читати, як і музику слухати, тому казати багато не буду. У цій книзі є багато відповідей на наші сучасні запитання. Я думаю, що всі журналісти, дипломати, політологи мають цю книжку тримати на столі як посібник. Це ключ до розуміння фаху, себе і своєї постави як українців».

Режисерці фільму Аґнєшці Голланд не вдалося бути присутньою на львівській прем’єрі фільму. Проте вона записала зворушливе відеозвернення до глядачів: «Любі друзі у Львові! Мені дуже шкода, що я не можу бути з вами сьогодні на прем’єрі мого фільму «Ціна правди». Я би хотіла поділитися цим фільмом з українською аудиторією. Він був створений насамперед для вас. Це історія про страждання мільйонів; мільйонів безвинних та безмовних жертв; про сміливість окремої людини й боягузтво влади й політиків. Я вважаю, що це дуже актуальна історія, і її конче треба розповісти. Я сподіваюся, що вона буде настільки ж важливою для вас, як для всіх нас, тих, хто працював над стрічкою. Гарного вам вечора».

Показ фільму завершився гучними аплодисментами залу. Глядачі з задоволенням ділилися враженнями. 

«Вражає усвідомлення того, скільки тоді загинуло людей. Скільки це все приховувалося та якою ціною»;

«Правда завжди залишається правдою, скільки б її не приховували. Мені здається, фільм про це»;

«Якщо чесно, говорити після цього фільму важко. Але треба віддати належне тим журналістам, що роблять такі речі, як Ґарет Джонс. Тим режисерам, що виголошують такі теми. Тим акторам, що грають у таких фільмах».

Наступний допрем’єрний показ історичного фільму «Ціна правди» відбудеться 26 листопада в Тернополі. А гранд-прем’єра за участі творчої команди фільму та режисерки фільму Аґнєшки Голланд пройде 27 листопада у київському кінотеатрі «Київська Русь». 

У широкий всеукраїнський прокат стрічка вийде 28 листопада.

Трейлер

Про проєкт

Facebook

Instagram

Довідка. 

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Режисер: Аґнєшка Голланд

Автор сценарію: Андреа Халупа

Продюсер: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа

У ролях: Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші

Прем’єра фільму в Україні - 28 листопада 2019 року

Дистрибутор - MMD UA та FILM.UA Distribution.

Фільм «Ціна правди» спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Film). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Промо-кампанія фільму в Україні базується на масштабному соціально-просвітницькому проекті компанії FILM.UA Group за підтримки генерального медіапартнера каналу «Україна», метою якого є популяризація персони Ґарета Джонса в Україні і світі, та збереження пам’яті про Голодомор в Україні 1932-1933 років.