Новини

FILM.UA ВИПУСТИВ НОВИЙ ТРЕЙЛЕР ДО ФІЛЬМУ «ВІДДАНА» ТА ОГОЛОСИВ ОСНОВНИЙ АКТОРСЬКИЙ СКЛАД

• 29.10.2019

Команда романтично-фентазійної стрічки «Віддана» (виробництво FILM.UA Production за підтримки Міністерства культури України) презентує новий трейлер. Разом з цим відеоматеріалом глядачі знайомляться з акторами фільму.

Цей трейлер потроху розкриває образ головної героїні – служниці Стефанії Черненько, розширює уявлення про світ та атмосферу фільму «Віддана», а також привідкриває завісу щодо інших персонажів цього одного із наймасштабніших кінопроектів за часів незалежності, який вийде на великі екрани 16 січня 2020 року. 

«Роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія», за мотивами якого знято фільм «Віддана», в першу чергу вражав своїх читачів глибиною розкриття персонажів, а крім цього, приємно дивував різноманітністю описаних характерів та образів. Найважливішими критеріями кастингу була спроможність акторів достовірно влитися у своїх героїв, чуттєво, де треба емоційно передати їхні почуття та мотивації. У результаті ми отримали дуже різнобарвний, напрочуд різновіковий склад, з різних акторських сфер, шкіл і навіть країн», – ділиться спогадами про підбір акторів продюсерка фільму Надія Зайончковська. Варто зазначити, що творці стрічки приділили особливу увагу інтернаціональності акторського складу, адже події «Відданої» відбуваються у Станіславі (нині Івано-Франківськ) на перетині 19-го та 20-го століть, і в цей період в ньому компактно співіснували різні національності, культури та світогляди. Чотири ролі далеко не другорядних персонажів були закріплені за акторами з іноземним корінням. Інші герої були зіграні представниками українського акторського цеху, як початківцями в повному метрі, артистами з театральним досвідом, а також відомими, шанованими та навіть титулованими акторами. 

Осередок подій фільму – Івано-Франківськ, представлений трьома діячами. Відомий за участю в касових українських стрічках актор Роман Луцький («Сторожова Застава», «Секс і нічого особистого» був обраний на головну чоловічу роль фільму – українського скульптора Петра Сколика, одруженого на шляхетній Аделі. Столицю Прикарпаття у «Відданій» представляє і одна з найславетніших українських актрис, володарка «Дзиги 2018» за кращу жіночу роль у фільмі «Брама» Ірма Вітовська. Культовий письменник та поет Юрій Андрухович, батько авторки книги «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, також отримав роль у стрічці.

У фільмі вражаючий чоловічий каст. Німецького доктора Ангера грає сучасна кіно- і ТБ-зірка Олександр Кобзар («Поводир», «Скажене весілля», «Пульс»). Греко-католицького священика Йосипа на екрані втілив молодий київський актор театру та кіно Сергій Волосовець («Кріпосна»), а польського поліціянта Войцеха доручили зіграти виконавцю головної ролі в фільмі «Інфоголік» (2016 рік), стендап-коміку та учаснику гумористичної студії «Мамахохотала» Євгену Яновичу. Ну і власне іноземні представники цієї професії: грузинський актор та модель  Важа Годердзішвілі отримав роль єврейського вродливого парубка Велвеля, загадкового ілюзіоніста Ернеста Торна відобразив польський актор Себастьян Цибульський; а хлопчиком Феліксом, ім’я якого дало назву літературному першоджерелу, став 8-річний українець палестинського походження Ясін Фараджаллах.

Не менш цікавий та різносторонній підхід був у творців фільму і до жіночих персон. Нагадаємо, що головну героїню романтичної кінооповіді, українку, служницю Стефу зіграла польська акторка Маріанна Янушевич («Дивізіон 303. Справжня історія», «Перекладач», «Місто 44» та інші). Роль панянки Аделі Анґер – наполовину польки, наполовину німкені, втілила випускниця акторського курсу першої української кіношколи Ukrainian Film School акторка Алеся Романова (серіал «Школа»). За нелегку акторську задачу додати комічних рис цілком драматичному персонажу Іванці взялася українська актриса театру, кіно («Будинок «Слово», «Захар Беркут») та телебачення («Нюхач-3») Марина Кошкіна. Харизматичну єврейську пані Баумель напрочуд реалістично зіграла учасниця відомого андеграундного Postplay Театру Вікторія Тавріка. Торговку рибою і матір Велвеля в фільмі втілила народна артистка України, провідна актриса Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Олена Галл-Савальська. Складний хореографічний номер із серйозною драматичною задачею виконала Народна артистка України й прима-балерина Національної опери України Катерина Кухар. Ще одна відома актриса, володарка премії «Дзига» за найкращу жіночу роль («Гніздо Горлиці» 2017 року) Наталя Васько постала шляхетною панянкою у театрі. Справжня легенда нашого кінематографу, славетна українка Ада Роговцева, яка вперше знялась у кіно ще в далекому 1956 році, зіграла княжну на дні народженні Аделі. 

 

Цей дивовижний калейдоскоп найрізноманітніших героїв, характерів, образів та стосунків український глядач зможе побачити на великих екранах менше, ніж за три місяці. Старт кінотеатрального прокату загадкової історії кохання – фільму «Віддана», відбудеться 16 січня 2020 року. Національну дистрибуцію здійснює компанія «Вольга Україна».  

Виробником художнього повнометражного фільму «Віддана» є FILM.UA Production, а підтримку здійснили Уряд України та Міністерство культури України. Зйомки були завершені в червні цього року і наразі фільм знаходиться на фінальних етапах пост-продакшену.

Стежити за новинами проекту можна на його сторінках у Facebook та Instagram.

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Продюсер проекту: Надія Зайончковська

Автори сценарію: Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович

Режисер-постановник: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Олексій Ламах

Художник-постановник: Олександр Батєнєв

Художник з костюмів: Леся Патока

Художник з гриму: Марія Коломієць

Кастинг-директор: Алла Самойленко

У ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький, Олександр Кобзар, Сергій Волосовець, Ада Роговцева, Катерина Кухар, Євген Янович, Наталя Васько, Ірма Вітовська, Важа Годердзішвілі, Себастьян Цибульський, Ясін Фараджаллах, Марина Кошкіна.

Виробництво: FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України

CGI/VFX: POSTMODERN Digital

Дистрибутор: Вольга Україна

Прем’єра: 16 січня 2020 року