Новини

В об'єктиві Sniffer-City: розкішні зали, підвали, вбивства та весілля

• 04.10.2019

У Києві завершилися зйомки четвертого сезону детективного серіалу «Нюхач». Автори проекту розповіли, як проходили зйомки, а режисер Артем Литвиненко пояснив, що спільного у серіала з коміксом і що таке Sniffer-City…

Фешенебельні готелі та занедбані споруди, зелені галявини й похмурі провулки, сирі колектори та ошатні зали – таким постає Sniffer-City, кіношне місто, в якому живуть Нюхач, його оточення та інші мешканці…

Ще в минулих сезонах автори проекту обіцяли розкрити минуле головного героя. Дійсно, в новому сезоні ми ще більше дізнаємося про самого Нюхача… При цьому він розслідуватиме деякі «білі плями» своєї біографії.

Однак його ім'я так і не буде названо: схоже, автори серіалу цю інтригу приберегли для наступних сезонів.

Отже, що ж відбудеться з головним героєм та його близькими? Що нового буде в четвертому сезоні? З цими питаннями ми звернулися до режисера та автора сценарію – Артема Литвиненка:

«До четвертого сезону герої розвинулися ще більше: і кожному з них знадобилося більше уваги, більше історій… Я б навіть сказав, що з'явилася конкуренція між головними персонажами. Глядачі вже добре знайомі з ними, тому особисті історії героїв, взаємини між ними вийшли на перший план і зайняли більше часу, ніж розслідування».

Додамо лише, що несподівані повороти відбудуться в житті Віктора Лебедєва, Ірини та Юлії, кардинальні зміни стануться в долі Тані Воскресенської… Сам же Нюхач теж відкриє забуті сторінки свого життя. Так що на нас очікує – детектив у детективі.

 

Про акторів і персонажів

А головне – шанувальники знову побачать улюблених акторів! У головних ролях, як і раніше, зніматимуться Кирило Кяро, Іван Оганесян, Агне Грудіте, Ніна Гогаєва, Марія Аніканова.

Між іншим, у житті актора Кирила Кяро теж відбулися круті й приємні зміни – він вперше став батьком!

Багатьом здається, що у реальності Кирило – такий самий, як і його герой: замкнутий, небагатослівний, мізантропічний. Але насправді Кирило – повна протилежність своєму героєві! Актор легко розповідав про свого персонажа, але з набагато більшим задоволенням він говорив про свою маленьку доньку Мірру!

«Взимку минулого року в нас народилася донька, вона – просто янгол. Ми назвали її Міррою – і вгадали з ім'ям: наша донька дуже спокійна й мирна та багато співає. Зараз донькою в основному займається Юля. Я дуже стараюся якомога більше бувати вдома з донькою. І навіть якщо у мене з’являється пара вихідних під час зйомок, вирушаю додому. Ось коли донька трохи підросте, то разом із дружиною будуть літати до мене на зйомки», – розповів Кирило.

 

Персонаж Івана Оганесяна – Віктор – у четвертому сезоні теж потрапить у халепу. Він опиниться у центрі небезпечних розслідувань, буде змушений ховатися й бомжувати, та і загалом переживе непрості часи. Однак актор не став нічого розповідати про пригоди Лебедєва, а порадив дивитися новий сезон, який вже дуже скоро з'явиться на телеекранах.

 

… В один зі знімальних днів ми опинилися… на весільній церемонії. Зйомки були в Межигір'ї. Білі квіти, імпровізованій вівтар і арки, святково вдягнені гості, струнний музичний колектив, прекрасні наречений та наречена – все було дуже гарно. Спойлерити не будемо, додамо лише, що ця церемонія відбулась у житті одного з центральних персонажів. Заінтригували? Ось-ось – четвертий сезон не за горами!

До речі, у цьому сезоні глядачі побачать багатьох улюблених акторів. Наприклад, в одній із серій знялася Тетяна Цимбал, легенда українського кіно й телебачення. Йтиметься про приватний пансіонат, у якому трапиться ланцюг дивних смертей. І героїня Цимбал опиниться у центрі розслідувань.

 

Як створювався Sniffer-City

За чотири сезони проект значно розрісся, у нього з'явився власний світ! Це й особлива стилістика проекту, і локації, і герої, і тематика. А от автор проекту Артем Литвиненко вважає «Нюхача» коміксом.

«У «Нюхачі» ми створили свій світ – таке собі місто, що не має назви. Це не Київ, не Мінськ, не Астана і не Москва – у нас свій мегаполіс, як Ґотем, але не такий похмурий. Є своя служба – СБР, це спеціальне бюро розслідувань, не прив'язане ні до якої країни. По суті, «Нюхач» – це комікс, а місто, в якому відбуваються події, – це Sniffer-City».

І якщо врахувати, що головні герої коміксів володіють суперсилою, то все стає на свої місця. Адже Нюхач має унікальний дар, завдяки якому жоден злочин не залишається нерозкритим…

Як же створювався цей міфічний Sniffer-City? Ми розповімо кілька привабливих сюжетів на цю тему… І хоча чимало локацій уже з'являлися в попередніх сезонах, у четвертому їх буде інакше подано. Знайомі місця представлені так, що їх майже неможливо ідентифікувати!

«Локації ми так підбирали та видозмінювали, щоб ніхто толком не дізнався, де це було знято. Тому довелося дещо добудовувати, допридумувати, дознімати. У цьому й мій інтерес, і фішка серіалу», – інтригує Артем.

Є й нові місця – наприклад, таллінський Горхолл. За часів Радянського Союзу це була помпезна споруда, побудована до Олімпіади, зараз – занедбаний комплекс.

Іншою цікавою локацією став київський цирк. За сюжетом, Нюхач і Віктор ведуть там чергове розслідування, і їм доведеться пробратися до іншого боку рамп, ефектних арен та оксамитових штор.

 

Секрети з гримерки

А ми вирушаємо до художників, щоб дізнатись, як Sniffer-City обростав предметами й текстурою, як гримувався…

Художник по костюмах Олена Рукавішнікова повідала, що головний герой залишиться вірним собі, тож, як і раніше, з'являтиметься в одязі темних відтінків.

«Він любить свої костюми, завжди елегантний, відпрасований. Нюхач, як і раніше, буде з'являтися в рукавичках та зі своїм унікальним кейсом».

А от Віктор Лебедєв здивує глядачів! Він зніме свій традиційний сірий костюм і приміряє декілька нетипових образів, з'явившись з вусами та в окулярах, а також у старому поношеному одязі. Але що саме з ним відбуватиметься – скоро дізнаємося!

 

Художник по гриму Людмила Семашко, як і її колега Олена, працює на проекті з першого сезону. І коли ми запитали, що в цьому сезоні було для неї найбільш незвичайним, вона дещо розгубилася.

Справа в тому, що буквально в кожну зміну художники справляються з несподіваними та цікавими завданнями.

А в цьому сезоні було виготовлено ляльку з силікону – точну копію одного персонажа. За сюжетом, цю людину витончено вбивають, заливаючи у скульптуру.

 

«Перед нами стояло завдання – зробити цю ляльку максимально правдоподібною. Це було цікаво, і в нас вийшло, як мені здається», – розповіла вона.

(Зауважимо в дужках: дійсно, вийшло: коли стоїш поруч із цією «людино-лялькою», мороз біжить тілом, стає якось ніяково…)

І звичайно, Sniffer-City зануриться у свою колишню холодну тональність, яку автори витримали протягом усіх сезонів.

 

Ми розповіли лише трохи про проект. Додамо тільки, що Sniffer-City має безліч своїх секретів, які ми поступово будемо розкривати.

Залишається лише дочекатися виходу четвертого сезону… Наостанок представляємо знімальну групу, яка працювала над проектом:

Режисер: Артем Литвиненко

Продюсер: Віктор Мірський

Виконавчий продюсер: Максим Асадчий

Оператор: Євген Губренко

Автор сценарію: Артем Литвиненко, Андрій Бабик

У ролях: Кирило Кяро, Іван Оганесян, Агне Грудіте, Микола Чиндяйкін, Марія Аніканова, Ніна Гогаєва та ін.