Новини

Спеціально до прем’єри фільму «Захар Беркут» Ощадбанк презентує срібну пам’ятну монету

Новини
• 01.10.2019

 10 жовтня 2019 року відбудеться світова прем’єра українського історичного фільму «Захар Беркут» від режисера Ахтема Сеітаблаєва за мотивами однойменної повісті класика світової літератури Івана Франка. Спеціально до цієї масштабної кіноподії Ощадбанк у партнерстві з FILM.UA замовив ексклюзивну срібну пам’ятну монету «Захар Беркут», яку буде презентовано на прем’єрі. Монету викарбувано в лімітованому тиражі монетним двором Польщі. Її дизайн розробили майстри монетного двору на основі матеріалів, наданих FILM.UA.

«Захар Беркут» – це один з найбільш масштабних кінопроектів незалежної України. І я дуже радий, що до його популяризації долучаються найбільші українські компанії. Адже повість Івана Франка є знаковою та дуже важливою для всього українського народу, вона зачіпає теми, важливі для кожного з нас, і особливо в наш час. Я вважаю, що створення пам’ятної монети – дуже символічний крок. Як на монеті викарбовується малюнок, так і в серцях всіх українців закарбовано історію боротьби нашого народу за свободу та незалежність, яку так яскраво описав Франко», – підкреслив Ахтем Сеітаблаєв, режисер фільму «Захар Беркут».

«Ми не вагаючись долучились до популяризації твору «Захар Беркут». Це і глибоко патріотична історична повість, і мотивуюча до перемоги сучасна стрічка про волелюбність нашого народу, про необхідність єдності перед зовнішньою загрозою. Тому ми й сприяли появі в Україні пам’ятної однойменної монети. Для нас це можливість підтримати український кінематограф та промотувати творчість одного з найвеличніших класиків української літератури Івана Франка. Його шанувальники, колекціонери, любителі історії України можуть придбати монету «Захар Беркут» в Ощадбанку. Це дійсно гарний пам’ятний подарунок», –зазначив Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку.

На реверсі монети викарбувано сцену з фільму, де герой у бойовому спорядженні оглядає величні карпатські гори. Завдяки застосуванню сучасної технології лазерного матування дизайн монети виглядає багатовимірним і атмосферним. У нижній частині монети – дата світової прем’єри фільму «10.10.2019». Верхню третину реверса займає напис «Захар Беркут», виконаний тим самим шрифтом, що застосовується у фільмі та у всіх матеріалах про нього. На аверсі монети більшість зображень і написів мають дзеркальну поверхню. По центру монети розташовано стилізоване зображення вільного птаха беркута в оточенні силуетів монгольських воїнів.

Щоб гарантовано стати володарем монети «Захар Беркут», Ощадбанк пропонує забронювати їїна офіційному сайті за посиланням https://www.oschadbank.ua/ua/zahar_berkut

Також срібну монету «Захар Беркут» можна придбати у FILM.UA Store за посиланням: https://store.film.ua/uk/shop/others/256-TheRisingHawkSilverCoin

Історичний екшн «Захар Беркут», девізом якого є «У свободі моя сутність!», – сучасне переосмислення української класики, популяризація творчості та ідей українського письменника не лише в Україні, а й у світі. Теми та проблеми, що їх підняв Іван Франко в своєму творі, актуальні й сьогодні. Це динамічне захоплююче кіно, у створенні якого взяла участь велика міжнародна команда, зокрема відомі американські, українські та британські актори.

Довідка.

Ощадбанк – провідний український державний банк із найбільш розгалуженою мережею установ. Працює у всіх фінансових секторах. Серед його клієнтів підприємства малого і середнього бізнесу, а також найбільші компанії України. Банк є лідером на ринку з реалізації пам’ятних монет України та інвестиційних монет.

Kinorob  українська кінокомпанія, що виробляє повнометражні художні фільми для широкої аудиторії. Основні напрями діяльності компанії розробка та виробництво якісних жанрових фільмів для масового глядача, що мають високий комерційний потенціал як в Україні, так і на міжнародній арені.

Професійна команда Kinorob працює за найвищими міжнародними стандартами та надає повний спектр сервісів. Наразі Kinorob працює над розробкою та виробництвом українських і ко-продукційних кінопроектів за оригінальними сценаріями та за мотивами відомих літературних творів.

Художній фільм «Захар Беркут»

1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститись і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити багаточисельного ворога.

Прес-служба Ощадбанку