Новини

FILM.UA Group на Ukrainian Fashion Week: відкрито секрети колаборації кіно і моди у межах Fashion Film Festival Kyiv Space

• 10.09.2019

Під час Ukrainian Fashion Week у «Мистецькому Арсеналі», 2 вересня, відбулася презентація унікальної арт-інсталяції Fashion Film Festival Kyiv Space.

Новий етап співпраці дав змогу вперше в єдиному креативному просторі представити результати професійної колаборації українських дизайнерів із кіноіндустрією. До колекції увійшли унікальні костюми з колекції FILM.UA Group, які ще не вийшли в прокат: анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», історичного екшену «Захар Беркут» та лавсторі «Віддана». Доповнили арт-інсталяцію костюми із серіалу «Кріпосна», fashion-фільми дизайнерів, муд-борди стилю персонажів, муд-тизер, трейлери і бекстейдж-відео фільмів, прем'єри яких очікуються в Україні в 2019-2021 роках.

У презентації FFFK Space взяли участь продюсер FILM.UA Group Ірина Костюк; дизайнер, режисер, художник по костюмах «Мавка. Лісова пісня» та етно-трилеру «Зілля» Ольга Навроцька (NAVRO); художник по костюмах «Віддана» Леся Патока, а також художник по костюмах «Захар Беркут» і «Кріпосна» Антоніна Белінська. Вони розповіли про власний досвід роботи на перетині креативних індустрій, навели приклади творчих колаборацій і поділилися секретами професійної майстерності.

 Важливість і значущість події підкреслила маркетинг-директор FILM.UA Group Поліна Толмачова:

«Уперше костюми з українських фільмів представлені на такій авторитетній події у світі моди. Це один із наших перших кроків у реалізації об'єднання креативних індустрій України для створення дійсно видатних культурних проектів. Хочу підкреслити, що ця виставка не просто красиві історичні костюми чи вбрання, в яких знімалися зірки кіно українські, європейські, американські. Ця виставка ознака того, що нас об'єднують ідеї, смисли та історії, символ креативності і спільного прагнення до кращого майбутнього».

 Приклади спільних проектів навела продюсер FILM.UA Group Ірина Костюк:

«Яскравим прикладом взаємодії українських індустрій моди і кіно стала наша колаборація з Ольгою Навроцькою. Вона художниця по костюмах у проекті «Мавка. Лісова пісня», це нестандартна практика для анімації. На FFFK Space ми показали головну сукню з капсульної колекції MAVKA, яку можна побачити і в fashion-фільмі Ольги «Нерозлучні». Сам фільм ми взяли за основу муд-тізера до нашого нового проекту «Зiлля». Мені здається, це чудовий приклад взаємозв'язку моди і кіно».

У цілому арт-інсталяція FFFK Space в рамках Ukrainian Fashion Week продемонструвала, які перспективи відкриваються перед дизайнерами і художниками, коли два види мистецтва починають взаємодіяти, впливати один на одного, збагачуючи новими образами та ідеями.