Новини

В Мережі опубліковано офіційний трейлер першого українського нуару «Схованки»

• 11.09.2019

Український серіал, що підкорив Європу, буде показаний восени на телеканалі ICTV. В Мережі вже опубліковано перший офіційний трейлер восьмисерійного нуару «Схованки»

Холодна стилістика кадрів, навмисна відстороненість, приглушені кольори – серіал заворожує з перших хвилин. Музика підкреслює тривожну атмосферу історії і прискорює серцебиття. А теми, що підняли творці проекту, актуальні і зрозумілі жителям кожної європейської країни. Серіал не відпускає до останнього моменту, залишаючи в фіналі три крапки.

Можливо, все перераховане і становить формулу успіху проекту. У будь-якому випадку вже зараз «Схованки» – новаторський серіал і по стилістиці, і по драматургії: його називають першим українським нуаром.

 

Про тематику і актуальність серіалу говорить креативний продюсер Олеся Лук’яненко: 

«Ми з нетерпінням чекаємо показу в нашій країні. «Схованки» зачіпають важливі теми для нашого суспільства – недієздатність законів, відсутність батьківського піклування, незаконне усиновлення. При цьому ми не намагалися когось засудити, а скоріше показати травми нашого соціуму і особисту біль кожного з героїв, який так чи інакше був втягнутий в цю історію. Звідси і особливий візуальний стиль, який підкреслює складність і неоднозначність теми, і активізує почуття тривоги». 

Ось уже більше півроку перший український нуар переможно крокує по Європі. Серіал відбирають для спецпоказів і конкурсних програм багатьох фестивалів і кінофорумів, статті та інтерв'ю з творцями проекту з'явилися у відомому виданні Variety, на ресурсі C21 Media та ін.


Кінокритики і журналісти Європи відмічають рідкісну кінематографічність проекту і ставлять його в один ряд з культовими серіалами «Міст», «Справжній детектив», «Вершина озера».

На початку року, коли проект ще перебував у виробництві, одна з провідних європейських медіакомпаній - ZDF Enterprises - придбала права на світову дистрибуцію «Схованок» (за винятком України, Росії та СНД). Саме ZDFE свого часу представили світу знаменитий серіал «Міст».

 

Навесні цього року «Схованки» стали першим українським проектом, відібраним для показу на престижній конференції MIPDrama Buyers Summit в Каннах.

Вже зараз у серіалу досить значна географія показів і підтримка з боку міжнародної професійної аудиторії. «Схованки» стали учасником відразу декількох авторитетних світових кіноподій – The Great Series Summit в Кельні, Série Series в Фонтенбло, на кіноринку NATPE в Будапешті. Зовсім недавно «Схованки» були представлені в Токіо.

Осінь у творців проекту вже розписана: 16 вересня перший український нуар буде презентовано на Kyiv Media Week, а 25 вересня показаний в основній конкурсній програмі кінофестивалю Serial Killer в Брно (Чехія). У листопаді серіал представлятимуть на Seriencamp в Мюнхені, першому фестивалі серіалів і телевізійної культури Німеччини.

Обговорюється участь серіалу й на інших престижних кінофестивалях та заходах.

«Нехай це звучить самовпевнено, але «Схованки» – нова віха для серіального виробництва як кінокомпанії FILM.UA Group, так і України в цілому. Завдяки неймовірному таланту і копіткій роботі творчої групи створено український серіал нового покоління, здатний скласти конкуренцію європейським серіалам. Завдяки нашій налагодженій роботі з міжнародним ринками і позиціонуванням компанії, стало можливим залучити іменитого дистриб'ютора, готового платити реальні гроші за права. Це для України вперше. Успіх «Схованок» - це успіх всієї індустрії. Ми сподіваємося, що «Схованки» прокладуть дорогу для творців і продюсерів як з точки зору виховання локальної індустрії, так і з точки зору міжнародного комерційного потенціалу українських проектів», – говорить Катерина Вишневська, ко-продюсер проекту і директор з розвитку і копродукції FILM.UA Group.

Нагадаємо, що прем’єра серіалу «Схованки» відбудеться на телеканалі ICTV в жовтні. Дата прем’єри буде анонсована пізніше.

Слідкуйте за новинами проекту на офіційних сторінках FILM.UA Group:

FACEBOOK.

INSTAGRAM.

YOUTUBE.

Синопсис. У звичайній квартирі батько та донька грають у схованки. Батько заплющує очі й рахує. Один… Два… Три… Чотири… П’ять… Скінчивши відлік, починає шукати дівчинку і не знаходить. При чому квартира замкнена на ключ зсередини, а під час гри ні він, ні дитина її не залишали. Зрозумівши, що донька зникла по-справжньому, батько звертається до поліції. Пізніше, коли відео зі зниклою дівчинкою з’являється в мережі, де вона тримає табличку із загадковою комбінацією цифр, стає зрозуміло, що це тільки перша жертва в складній та жорстокій грі.

Автор сценарію: Симор Гласенко

Режисер: Ірина Громозда

Оператор: Сергій Крутько

Виконавчий продюсер: Андрій Ризванюк

Ко-продюсер: Катерина Вишневская

Креативний продюсер: Олеся Лук’яненко

Продюсер: Віктор Мірський

В ролях: Юлія Абдель Фаттах, Петро Риков, В'ячеслав Довженко, Олександр Кобзар, Михайло Тройник, Яків Кучеревський, Олег Москаленко, Валерій Легін, Євгенія Гладій, Олександр Соколов, Володимир Заєць та ін.