Новини

У Польщі з рекордними успіхами пройшов показ двох сезонів костюмованої драми «Кріпосна»

• 09.09.2019

Український проект став хітом цього літа на польському телебаченні. 

1 липня на польському телеканалі TVP1 розпочався показ українського серіалу «Кріпосна» («Zniewolona») виробництва StarlightFilm та FILM.UA. Від перших серій проект зустрінув неймовірний успіх.

Спочатку було заплановано демонструвати по три серії проекту на тиждень. Про вже за результатами перших епізодів Яцек Курскі, голова польською державної телекомпанії TVP, прийняв рішення збільшити кількість показів до шести. Епізоди транслювалися у вечірній прайм-тайм.

Популярність серіалу зростала з кожною новою серією, і керівництво TVP придбало права на показ другого сезону. Таким чином, польська аудиторія побачила продовження історії кріпачки Катерини навіть раніше, ніж українська.

«Кріпосна» очолила топ найпопулярніших серіалів на польському телебаченні та увійшла до топ програм за переглядами, через що вивела TVP1 у лідери рейтингів. Телеканал під час трансляції серіалу займав перше місце за аудиторією 4+.

Доля першої серії першого сезону становила 8,35% за аудиторією 4+, а кількість глядачів була понад мільйон. Доля останньої серії другого сезону склала 25,1%, а біля екранів зібралося 3,4 млн осіб. Це означає, що за два місяці телепрокату серіалу показники поліпшилися утричі! 

«Цей успіх став можливий завдяки спільним зусиллям, – розповідає Яцек Курскі. – Директор [Агентства Теле- й Кінопродукції Польського Телебачення] Мачей Музичук знайшов цей серіал у кооперації з українськими суб’єктами, програмний директор Аґнєшка Дейнека вдало розмістила продукцію у прайм-тайм TVP1 як головну новинку сезону відпусток, мені спало на думку збільшити кількість показів у тиждень з трьох до шести, роблячи прецедент та ікону успішних канікул TVP. Мої директори змогли також отримати права на показ другого сезону «Кріпосної» раніше, ніж в Україні. Я дуже пишаюся тим, що світова прем’єра цього проекту відбулася саме в Польщі».

Польські соціальні мережі захопили фанати «Кріпосної». Вони створили дві сторінки проекту в Facebook із загальною кількістю підписників біля 20 тисяч, і кілька десятків сторінок у Instagram, на які підписалося щонайменше 10 тисяч людей, і зокрема – сторінку з «мемами» на основі серіалу.

Схожий ефект у соцмережах можна було спостерігати після показів світових хітів, таких як «Гра Престолів» або «Анатомія Грей». З «Ігрою Престолів» порівнювали «Кріпосну» і польські медіа, стверджуючи, що популярності українського хіта позаздрить і Нетфлікс.

Завдяки такому успіху TVP запросило акторів фільму – Катерину Ковальчук, яка виконала головну роль, Михайла Гаврилова та Олексія Яровенка до Польщі на презентацію осінньої лінійки каналу. Актори дали кілька інтерв’ю, фотографувалися з фанатами та залишали автографи. А у медіа пройшла інформація про те, що Катерину Ковальчук можуть запросити взяти участь у польському танцювальному шоу.

Польські журналісти припускають, що «Кріпосна» може стати проектом, що проторує дорогу на телеринок країни для української продукції, як це відбулося з турецькими серіалами.

І навіть більше, у польських ЗМІ почали розповсюджуватися чутки про можливу ко-продукцію України й Польщі для створення третього сезону драми, де дія відбувалася б у Варшаві й Кракові.

А вже з 3 вересня у Польщі стартує повторний показ усього проекту цілком. «Кріпосна» транслюватиметься по одній серії щотижня по вівторках у вечірній прайм-тайм аж до наступного сезону відпусток.

Вітаємо всіх причетних до цього великого успіху та бажаємо нових перемог!