Новини

Підсумки навчального року 2018 / 2019 у кіношколі Ukrainian Film School

• 02.09.2019

Минулий рік видався для кіношколи, її команди, кураторів, лекторів та студентів вкрай насиченим.

До кіношколи вступили 117 людей, кожен з яких пройшов кілька етапів співбесід та опинився тут не випадково. Одночасно з дорослим набором стартувало навчання в дитячій кіношколі Ukrainian Film School Kids та підлітковій кіношколі Ukrainian Film School Teens. Всього на обидва курси в цьому році вступили 105 дітей, наймолодшому з яких 6 років, а найстаршому - 17. 

Продовжився рік з оголошення результатів спільного з мережею кінотеатрів “Планета кіно” конкурсу “Одного разу в кіно”, переможницею якого стала Катерина Малахова, яка зняла найкраще відео на думку куратора операторського курсу Олексія Ламаха. Катерина отримала сертифікат на навчання на операторському курсі, по закінченню якого зізналась, що кіношкола дала їй не тільки знання, а й дружбу з класними людьми: “До вступу я працювала фотографом, штатним оператором, займалася пост-продакшеном. А зараз з'явилися проєкти, в яких я повноцінно беру участь як оператор-постановник. Завдяки набутим знанням я готова брати зараз ті замовлення, від яких раніше відмовилася б.

Протягом року до студентів з лекціями завітали не тільки українські професіонали індустрії, а й закордонні — режисер Шінтаро Шімосава, сценарист серіалу «Велика маленька брехня» Девід Рансіл, голлівудський продюсер Кевін Манн, викладач акторської майстерності в New York University Скотт Іллінгворт, talent-менеджер з Голлівуду Дар’я Тінбуш, режисер, продюсер, сценарист, чинний член Академії кінематографічних наук в США, офіційний представник виконавчого комітету премії “Студентський Оскар” Лоуренс Девід Фолдес

Студенти зняли 23 колаборативних та 10 дипломних робіт, 24 етюди. Деякі роботи студентів та випускників було відзначено нагородами: короткометражний фільм “Влипла” цьогорічного студента режисерського курсу Сергія Зленка отримав приз глядацьких симпатій на Фестивалі українських короткометражок “Відкрита ніч” та був відібраний на португальський фестиваль Cinema da Fiqueira da Foz, а робота “Десять заповідей. Доньки-матері” випускників минулого року режисерського курсу Олександра Старомінського та операторського курсу Петра Дрезіна взяла перше місце у категорії “Ігрове кіно” на Фестивалі кінооператорів “Кіноко”.

Студенти акторського курсу разом з куратором Максимом Михайличенком у якості режисера-постановника представили рекордну кількість дипломних вистав, кожен з яких вразив глядачів: виставу-композицію “Молитви тих, хто не молиться” за мотивами притчі Януша Корчака, “Дзеркало чайки” за мотивами п’єси Антона Чехова та “12 розгніваних чоловіків” за мотивами п’єси Реджинальда Розура.

Навчальний рік студентів кіношколи для дітей та підлітків виявився не менш насиченим. За рік було знято 98 акторських шоу-кейсів, знято 5 короткометражних фільмів та проведено 15 театральних показів. Студенти також  були залучені до дубляжу та брали участь у якості акторів в колаборативних роботах старших колег по кіношколі.

Разом с кураторами, викладачами та студентами кіношкола взяла участь у наймасштабніших подіях України: Міжнародному фестивалі актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, фестивалі популярної культури Comic Con, Міжнародному фестивалі відеоблогерів VIDEOZHARA, фестивалі Fashion Film Festival Kyiv, Міжнародному театральному фестивалі JoyFest, Форумі креативних індустрій. А також стала партнером Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”, в рамках якого влаштувала освітній тиждень для його гостей, та Міжнародного Одеського Кінофестивалю, де були показані найкращі короткометражні фільми молодих режисерів, попередньо відібрані кураторами школи.

З партнерами школа створює проєкти, які допомагають людям глибше зануритися в кіноіндустрію та визначитися зі своєю роллю в ній.

 

Спільно з арт-центром Closer кіношкола протягом минулого року організувала 13 лекцій з професіоналами кіноіндустрії для широкої аудиторії. Нашими спікерами стали генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Синькевич, продюсер Єгор Олесов, сценарист Ярослав Войцешек, продюсер Володимир Яценко, дизайнер і художник по костюмах Ольга Навроцька, генеральний продюсер «Нового каналу» Олексій Гладушевський, режисер Тарас Ткаченко, кінокритик Андрій Алферов та інші.

У 2019 ми продовжили співпрацю та організували практикум, в рамках якого учасники протягом чотирьох місяців вивчали разом з професіоналами індустрії особливості зйомки короткометражного кіно — написання сценарію, режисуру, роботу з акторами, операторське мистецтво. В результаті на фінальному показі учасники, які раніше не мали жодного відношення до кіно, презентували десять короткометражних фільмів, кожен з яких вражає — акторською грою, сценарієм, зйомкою, а деякі їх автори прийняли рішення продовжити розвиватися в обраному напрямі.

Разом з компанією Red Bull в рамках конкурсу Futur / IO кіношкола організувала зустрічі з режисерами Вікторією Трофименко, Тарасом Ткаченком та Олександрою Рубан, оператором Сергієм Ревуцьким для учасників конкурсу та всіх охочих. У конкурсі брали участь 18 країн світу. 21 фіналіст, серед яких 4 - з України, вирушили до Лісабона в Академію Red Bull Futur / IO та долучилися до триденної навчальної програми про можливі сценарії майбутнього, сторітелінг та експонентні технології.

Влітку кіношкола приєдналась до проєкту КіноTalk відеосервісу MEGOGO - відкритого кінотеатру у новій популярній локації БУХТА food station. Щочетверга до кінця вересня гості та жителі Києва дивитимуться фільм за рекомендацією та з коментарем експертів, серед яких викладачі та випускники кіношколи.

Наші події відвідали понад 3000 осіб, і частину з них ми можемо назвати нашими постійними гостями, а деяких з них — тепер і студентами.

Минулого року кіношкола запустила новий напрям — школу коротких курсів Short для тих, хто бажає отримати максимальний обсяг знань за короткий період часу, в рамках якого пройшли курси “Режисура монтажу” з Мариною Димшиць та Filmmaking, а також тренінг з арт-коучем та психологом Михайлом Грінченком.

Також короткі курси у новому форматі навчанні пройшли й для молодших студентів кіношколи: студенти Ukrainian Film School Kids від 6 до 11 років прослухали літній інтенсив, де навчились працювати в кадрі та презентувати себе на кастингу, а студенти Ukrainian Film School Teens від 12 до 17 років стали учасниками кіно-воркшопу.

Завершується набір на новий навчальний рік, і вже 14 вересня почнеться ще цікавіша історія.

Офіційний сайт

Facebook

Instagram

YouTube

Довідка. Ukrainian Film School - перша українська кіношкола на базі найбільшої у Східній Європі кіностудії FILM.UA. Щороку школа випускає понад 100 студентів акторського, режисерського, сценарного, операторського та продюсерського напрямів. Викладачі школи - практики та професіонали індустрії. Після навчання випускники продовжують співпрацювати з кіностудією  FILM.UA, відкривають власні продакшени, створюють український продукт та працюють з міжнародними брендами та компаніями. 

Також до складу Ukrainian Film School входить дитяча кіношкола Ukrainian Film School Kids, кіношкола для підлітків Ukrainian Film School Teens, театральна платформа Masterskaya та школа коротких курсів Short