Новини

У Польщі завершився показ 2-го сезону серіалу «Кріпосна». На що чекають глядачі?

• 02.09.2019

30 серпня на польському телебаченні було показано останню, 48 серію костюмованої драми. «Серіал «Кріпосна» завершується. Як жити далі?», – ставить питання видання Dziennik Zachodni.

 

«Делікатна світловолоса красуня з серіалу «Кріпосна» пережила, здається, всі можливі драми… І тепер зникає з польських телевізорів. Залишаючи у важкій жалобі кілька мільйонів глядачів», – додає одне з головних видань країни Gazeta Wyborcza.

Польські медіа продовжують аналізувати рекордні успіхи серіалу:

«Головна героїня, попри тендітну зовнішність, має дуже жорсткій моральний стрижень та завжди залишається вірною своїм переконанням та цінностям, навіть при погрозі фізичного насилля, – цитує Dziennik Zachodni Катажину Бжозу, доктора Інституту Політичних Наук та Журналістики Університету Сілезького. – Пригоди Катерини незвично динамічні, складні та небезпечні. Глядач постійно спостерігає битву добра зі злом, яка в серіалі «Кріпосна» присутня з першого епізоду».

Зважаючи на успіх «Кріпосної», ЗМІ замислюються про можливий вихід на польський телеринок інших українських серіалів, оскільки їхня якість та популярність виявилася цілковитою несподіванкою.

«Український споживач телебачення чи медіа набагато більш вибагливий, ніж польський. Тому серіал «Кріпосна» створено на дуже пристойному рівні. Там само відбувається, коли медіа або бізнес у Польщі створюють свою сторінку Інстаграма чи Фейбука. Перепрошую, у порівнянні з українським ринком – це просто аматорщина», – розповідає на радіо TOK FM польська журналістка Олена Бабакова.

«Хто знає, чи не стане «Кріпосна» першою ластівкою, що поверне на наше телебачення продукцію з-за східного кордону. Так було й у випадку турецького «Величного століття», після якого з'явилися інші серіали з цієї країни… Фільми й серіали, що створюються зараз на сході, не відрізняються рівнем від західної продукції, проте доходять до нас рідко. Жаль, що в цьому разі культурний обмін змішується з політикою», – зазначає Dziennik Zachodni. 

Тим часом, польські глядачі глибоко й гостро переживають завершення фільму. «Скільки нещасть можна вигадати для одного герою серіалу…», – зітхає ХХХХ.

Anna згодна: «Навіщо ж таке закінчення, аж серце крається. Вважаю, що знімати продовження не має жодного сенсу, дуже жаль».

«А я заснути не могла. У житті такого фіналу не бачила», – скаржиться Marta Hirsch.

При цьому, у польських медіа поширюються чутки про підготовку до зйомок третього сезону в ко-продукції України та Польщі:

«Керівництво TVP вже проводить перемовини з українським виробником серіалу щодо ко-продукції нових серій «Кріпосної». Тому, мабуть, у третьому сезоні Кітті з’явиться в Варшаві та Кракові. Ці два міста беруться під увагу як локації серіалу», – повідомляє портал fakt.pl.

Водночас, і учасники фан-груп доливають оливи до вогню: «Я режисер. На підставі витоків інформації я можу вам підказати: зверніть увагу на сукню та костюм [Катерини], оскільки він не збігається у день її вінчання у церкві. Усе те, що було показано – це її сон… Усе інше – в наступному сезоні», – ділиться Pawel Borkowski.

Так це чи ні – дізнаємося вже невдовзі! Другий сезон серіалу стартує в Україні вже з 2 вересня на СТБ. 

А ще ми раді повідомити, що прем’єра другого сезону сьогодні також стартує  у Литві на телеканалі LNK. Серіал будуть показувати по буднях о 17.30.