Новини

Українська костюмована драма «Кріпосна» встановила новий рекорд у Польщі!

Новини
• 27.08.2019

Портал fakt.pl малює яскраву картину: «Села, що збезлюднили, пусті дитячі майданчики… Перед тим, як запанікуєш та подумаєш, що це кінець світу, перевір, котра година. Якщо по 20:35, це означає, що люди сидять вдома та дивляться «Кріпосну». Може, нас із цим описом трішки занесло, але факт є фактом: український серіал нас просто закріпачив. Поляки кидають обов’язки та старі хобі, бо стежать за долею Катерини».

Зважаючи на популярність серіалу, телеканал TVP1 запросив до Польщі акторів Катерину Ковальчук, Михайла Гаврилова та Олексія Яровенка. Минулого тижня артисти стали одними з найважливіших гостей презентації осіннього ефіру каналу, а після цього взяли участь у багатьох інтерв’ю та фотосесіях. Фанати скрізь дякували виконавцям ролей улюбленого фільму та вишиковувалися в черги за автографами.

Ба більше, польський портал Pudelek повідомив, що, можливо, Катерина Ковальчук невдовзі може знову опинитися у Польщі, адже її запрошують до танцювального шоу «Dance, dance, dance» на TVP. Але офіційної інформації про це ще немає.

Проте вже анонсовано повторний показ обох сезонів проекту, який розпочнеться 3 вересня і триватиме аж до наступного літа. Щовівторка о 20:55 глядачі дивитимуться по одній серії драми.

Прихильники «Кріпосної» чекають на останні серії, вимагають перекладу польською книжок, написаних за сценарієм, а також сподіваються на продовження серіалу. А свою любов до проекту мотивують так:

«Дивлюся серіал, він чудово зроблений. Не так, як в американському кіно, де комп'ютер створює образ, а актор не має вміти грати. Тут актори насправді грають сцени. Браво», – розповідає Bogumila Kopek.

І на зустрічні пропозиції показати на польському телебаченні свіжий бразильський серіал «Escrava mãe» відповідають так:

«Пропоную більше серіалів з Росії, України, Білорусі… Пізнаймо краще східного сусіда, припинімо його розглядати через призму війни та Путіна. Латинська Америка – чудова й кольорова, проте здається, що ми її знаємо краще, аніж людей, що живуть поруч із нами», – пише Not so scary East.

Голова польської державної телекомпанії TVP Яцек Курскі теж розповів в інтерв’ю для порталу dziennik.pl про своє ставлення до стрічки: «Для мене це захопливий фільм, але передусім – явище, що демонструє прагнення нашого глядача. Нашого глядача роками годували «турками» чи «бразильцями», чи «венесуельцями», серіалами з інших культурних сфер. Уперше за багато років, а навіть десятиліть, з’явився серіал з нашого географічного й культурного кола. І це, на мою думку, стало перепусткою до успіху.

Показ шести серій на тиждень також був моєю ідеєю. Зорієнтувався на третій день, коли результати першого епізоду були 1 млн глядачів, другого – 1 млн 150 тисяч, третього – 1 млн 560 тисяч. Зрозумів, що ми зробимо величезну помилку, якщо покажемо тільки 24 серії першого сезону, а другий завантажимо на VOD-портал. І коли їх пустимо в ефір? За рік? Коли всі про той серіал вже забудуть? Порахував, що ідеально помістимося, якщо показуватимемо його шість раз на тиждень. І так цей серіал став такою розвагою сезону відпусток».

Порівняння «Кріпосної» та «Рабині Ізаури» досягли свого піка, і TVP запросило до своєї аналітичної програми «Alarm!» Максима Литвинова, одного з режисерів, та акторку Анну Сагайдачну. Литвинов прокоментував подібність проектів так:

««Рабиню Ізауру» у нас дивилися добре, і ми подумали про те, щоби зробити рімейк. Відповідно, вирішили купити права на серіал. Проте в Бразилії ми так і не змогли зрозуміти, кому ж вони належать. І тоді вирішили, що напишемо свій сценарій. В результаті вийшов драматичний фільм, який можна порівняти з англійськими драмами. У жодному випадку він не є таким легким, рожевим, солодким. Взагалі ні».

Проте польські глядачі не надто переймаються й дивляться на проект свіжими очима:

«Щоразу більше там зараз Анни Кареніної Толстого, і щоразу менше Ізаури», – пише Paul.

Йому відповідає Irma: «Бразильська версія була гарна, проте часи змінюються, і українській теж нічого не бракує, вважаю, що в кожній версії щось є – сценарій, актори, чудове оточення – це супер».