Новини

Breaking Hit from Eastern Europe: популярний українский серіал «Кріпосна» в топі польського телебачення

Новини
• 08.08.2019

Стартувавши 1 липня на TVP1, першому і одному із найпопулярніших каналів польського телебачення, український серіал «Кріпосна» («Zniewolona»), виробництва StarlightFilm і FILM.UA, став найкращим серіалом місяця в Польщі, чим повторив феноменальний успіх у себе на батьківщині.

Костюмована драма про долю кріпосної Катерини, що виховувалась як справжня панянка, і прагне свободи і коханні, стартувала у прайм-таймі с часткою 8,35% (4+). До кінця тижня частка зросла до 12,03% (при цьому середня частка каналу 1-7 липня склала 8,55%). Позитивна динаміка призвела до того, що проект на першому тижні виходив в ефір тричі на тиждень, а з другого тижня вже по 5 разів, неухильно покращуючи показники в прайм-тайм. 14 липня була зафіксована пікова частка у 15,99%. Цей найбільш популярний епізод подивилось 2,279 млн зглядачів.

З таким результатом «Кріпосна» вийшла у топ найпопулярніших проектів польського телебачення за тиждень і стала серед них самим рейтинговим серіалом.

Показники третього тижня «Кріпосної» продовжили зростати. До 17 липня частка проекту склала 17,06%. Середня частка каналу за тиждень скала 9,46%. Останній епізод першого сезону досяг частки 20,1%, його подивилось 2,687 млн глядачів. Прем’єра другого сезону відбулась вже 3 серпня, частка продовжує зростати з кожним новим епізодом, який у середньому дивиться по 3 мільони глядачів.

Проект увійшов в топ найпопулярніших передач липня на польському телебаченні і залишається першим у рейтингу серіалів серед аудиторії 4+.

«На даний момент, це абсолютний рекорд для українського серіалу на польськомутелебаченні. Популярність «Кріпосної» зростаєз кожним епізодом, і буде дуже цікаво побачити фінальні результати», - відмічає Мачей Музичук, режисер, директор Агенції Теле- і Кінопродукції Польського Телебачення. В цьому контексті важливо відмітити феноменальний успіх серіалу у польських національних і соціальних медіа. Судячи з сарафану, «Кріпосна» – «trending topic» національного масштабу.

Успіх в Польщі став логічним продовженням величезної популярності серіалу в Україні. Перші 24 серії були показані весною 2019 року, і серіал встановив відразу декілька рекордів за часткою, ставши найкращим серіалом березня серед українських телеканалів за останні 6 років. Середня частка перегляду за комерційною аудиторією18-54 (50+) склала 18,0%. А фінал першого сезону серіалу дивились рекордні 3,2 млн українских глядачів.

Другий сезон проекту починається на телеканалі СТБ вже у вересні.