Новини

FILM.UA ВІДКРИЄ СЕЗОН УКРАЇНСЬКИХ ФІЛЬМІВ 2020-ГО РОКУ СТРІЧКОЮ “ВІДДАНА”

Новини
• 01.08.2019

Творці та прокатники фільму «Віддана» прагнуть, аби цю красиву, загадкову та незвичайну історію кохання змогли побачити якомога більше кіноглядачів. Згідно з сезонними факторами та світовою практикою кінопрокату, з другої половини січня відновлюється період дуже високої відвідуваності кінотеатрів. Саме тому 16 січня було обрано датою старту національного кінотеатрального прокату стрічки, чим FILM.UA та “Вольга Україна” розпочнуть сезон українських прем’єр 2020-го року. 

 

Події стрічки «Віддана» розпочинаються в Станіславові (нині Івано-Франківськ) у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. Доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів і таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає.

 

Виробником художнього повнометражного фільму «Віддана» є FILM.UA Production, а підтримку здійснили Уряд України та Міністерство культури України. Кінотеатральним українським прокатом займається компанія «Вольга Україна». Зйомки розпочалися ще у квітні цього року і тривали 30 днів. Під час знімального процесу було задіяно чотири локації: у Києві, в Чернівцях, Білій Церкві та кіноселищі Ніжиловичах під Києвом. Різноманітність та автентичність локацій, як реальних, так і спеціально збудованих, забезпечували максимально точну передачу духу та атмосфери зображуваної епохи.

Образи акторів створювала відома художниця з костюмів Леся Патока, яка працювала з такими артистами, як Onuka, The Maneken, Оля Полякова, Latexfauna тощо. Для стрічки Леся пошила понад 150 костюмів та зібрала понад 300 різноманітних образів жителів кінця 19-го–початку 20-го століть.

Трьох основних персонажів зіграли Маріанна Янушевич (Стефанія Чорненько), Алеся Романова (Адель Сколик) та Роман Луцький (Петро Сколик). У надскладній сцені в театрі знялась відома балерина Катерина Кухар. Загалом було задіяно 34 актори та понад 500 акторів масових сцен. Також у фільмі з’являться досить неочікувані камео, імена яких творча команда поки тримає у секреті.  

Зйомки кіноекранізації роману Софії Андрухович завершились у червні, а зараз триває активна робота компанії POSTMODERN Digital над пост-продакшеном. На цьому етапі стрічку доповнять візуальними ефектами та комп’ютерною графікою. На першу половину осені запланований вихід офіційного постера та трейлеру до фільму, який ширше розкриватиме перед глядачем сюжет фільму. Також восени 2019 року розпочнеться масштабна рекламна кампанія стрічки, в рамках якої потенційні глядачі дізнаються чимало цікавих та унікальних фактів про один з найбільш вишуканих та красивих фільмів вітчизняного кінематографу.

Директорка кінопрокатної компанії “Вольга Україна” Вероніка Ясінська ділиться очікуваннями від стрічки: «Для нас велика честь працювати з проектом від найуспішнішої української студіі FILM.UA. Ми любимо українське кіно і віримо у нього, тож дуже ретельно підійшли до вибору дати для «Відданої». Саме «Віддана» буде відкривати кіносезон українських релізів 2020 року. До того ж дата 16 січня вже неодноразово доводила свій комерційний потенціал».

Окрім дати виходу та основних планів, також презентуємо перші кадри з фільму.

Перший офіційний тизер можна переглянути на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook та Instagram

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форуму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Продюсерка проекту: Надія Зайончковська

Авторки сценарію: Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович

Режисерка-постановниця: Христина Сиволап

Оператор-постановник: Олексій Ламах

Художник-постановник: Олександр Батєнєв

Художниця з костюмів: Леся Патока

Художниця з гриму: Марія Коломієць

Кастинг-директорка: Алла Самойленко

У ролях: Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький

Виробництво: FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України

CGI/VFX: POSTMODERN Digital

Дистрибутор: Вольга Україна

Прем’єра: 16 січня 2020 рік