Новини

Відкрито голосування за проект найменування провулку іменем журналіста Гарета Джонса

Новини
• 11.04.2019

Проект щодо присвоєння провулку у Шевченківському районі імені Гарета Джонса винесено на громадське обговорення.

 Для того, щоб підтримати проект, необхідно заповнити просту реєстраційну форму на сайті Київської Міської Державної Адміністрації, та проголосувати за відповідне рішення за посиланням.

Громадське обговорення триватиме до 19 травня 2019 року включно, після чого відбудеться відповідне засідання членів Київської комісії з питань найменування та прийняте рішення згідно з результатами громадського голосування, після чого проект потрапить на сесію міської ради.

Символічно, що провулок, який буде названо іменем Гарета Джонса, знаходиться неподалік від Інституту Журналістики, який активно підтримав цю ініціативу. Найменування провулку є одним з важливих кроків в рамках масштабного соціально-просвітницькому проекту з метою популяризації та вшанування імені журналіста Гарета Джонса, який зробив значний внесок у розповсюдженні правди про Голодомор 1932-33 років.

Про проект

Facebook

Історичний трилер «Гарет Джонс» (Mr. Jones) - це реальна нерозказана історія молодого валлійського журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити та донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Він побачив голод на власні очі й голосно розповів про це світу. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві. Те, що на перший погляд здавалося звичайним журналістським розслідуванням, перетворилося на смертельно небезпечну подорож, відкриття якої стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Режисером стрічки виступила Голова Європейської кіноакадемії, номінантка на премію «Оскар», BAFTA і володарка «Срібного ведмедя» Berlinale 2017 Аґнєшка Голланд. Головні ролі у фільмі виконали Джеймс Нортон («Війна і мир», «Щаслива долина», «МакМафія»), Ванесса Кірбі («Корона», «Місія неможлива: Фолаут», «Хоббс і Шоу») та Пітер Сарсгаард («Джекі», «Чудова сімка», «Виховання почуттів»). Крім того, до команди приєдналися Джозеф Моул («Гра престолів») та Кеннет Кренем («Малефісента», «Валькірія»), а також українські актори Яків Ткаченко («Припутні»), Олег Драч («Незламна», «Молитва за гетьмана Мазепу»), Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала та Аліна Ковальська.

Фільм «Гарет Джонс» спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Films). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Промо-кампанія фільму в Україні вже почалась і базується на масштабному соціально-просвітницькому проекті компанії FILM.UA Group за підтримки генерального медіа-партнера каналу «Україна», метою якого є популяризація персони Гарета Джонса в Україні і світі, та збереження пам’яті про Голодомор в Україні 1932-1933 років.

Вихід у широкий світовий та український прокат запланований восени 2019 року. Дистрибутор в Україні - компанія MMD UA.