Новини

У Києві стартували зйомки повнометражної спортивної драми «Пульс»

Новини
• 15.03.2019

У Києві розпочалися зйомки повнометражної спортивної драми «Пульс» режисера Сергія Чеботаренка.

Сюжет фільму заснований на реальній історії української спортсменки, легкоатлетки, Паралімпійської чемпіонки 2008 року, п'ятикратної срібної та бронзової призерки літніх Паралімпійських ігор 2008, 2012 і 2016 років – Оксани Ботурчук. У широкий український прокат стрічка, виробництва компанії Kinorob, вийде на початку 2020 року.

Про що кіно: Це історія юної української легкоатлетки, яка живе у маленькому містечку та має велику мрію – попасти на Олімпіаду. Її спортивна кар’єра тільки починається та внаслідок жахливої автомобільної аварії дівчина зазнає важких травм та майже втрачає зір. Здається, що тепер Оксана не має шансів не тільки на омріяні Олімпійські ігри, але й  на нормальне життя. Проте дівчина не збирається здаватись та прагне довести: на шляху до справжньої мрії не існує перешкод.

«Для мене цей фільм особливий. Не тому, що це дебют, а тому, що це дійсно та історія, яку я дуже довго шукав. Ще років 5-6 назад я визначився з жанром, в якому хотів би зняти кіно, та почав шукати по-справжньому цікаву історію, яка мотивувала б людей, давала їм надію, – розповідає режисер-постановник «Пульсу» Сергій Чеботаренко. – І коли випадково з продюсером Єгором Олесовим ми натрапили на історію Оксани Ботурчук, то для мене це стало якимось даром з небес, бо скільки я не шукав спеціально –  нічого не знаходив. Отже, коли це нарешті трапилось, я одразу поїхав у Дніпро до Оксани, чотири години проводив інтерв’ю з нею, спілкувався з її родичами, з дружиною тренера Сорочана. І після цього ми почали працювати над сценарієм».

Головні ролі у фільмі виконують: Наталія Бабенко (Оксана), Вікторія Левченко (Олена, сестра Оксани), Наталія Доля (мати), Олександр Кобзар (батько), Станіслав Боклан (тренер Віталій Сорочан), Лілія Ребрик (тренер Марія), Ахтем Сеітаблаєв (лікар), Роман Ясіновський (Дмитро, помічник тренера), Максим Самчик (Макс, хлопець Оксани) та Сергій Лузановський (Сергій, друг Оксани).  

«Мені за щастя зіграти таку роль. Це людина з якої хочеться брати приклад. Часто виходить так, що батьки чи суспільство відтягують тебе назад від твоєї мрії – не роби, не треба, це не принесе грошей. А моя героїня йде вперед незважаючи ні на що. Зазвичай, саме таким складним і виявляється шлях до справжнього щастя. А я вважаю, що кожна людина має бути щасливою. Бути такою, як Оксана», – поділилась своїми думками про спортсменку актриса Наталія Бабенко, яка виконує у фільмі головну роль.  

Активну участь у роботі над проектом бере й сама Оксана Ботурчук. Спортсменка консультувала авторів Ярослава Войцешека та Максима Черниша під час написання сценарію. Також Оксана працює з акторами та знімальною групою, аби максимально точно відтворити реальні тренування професійних спортсменів, а також нюанси, пов’язані з моторикою, та поведінкою людини, яка частково втратила зір.  

За словами продюсера фільму Єгора Олесова, основні зйомки пройдуть у березні та липні. «Це неймовірно сильна історія, що спроможна дійсно надихати. Це приклад для багатьох людей як треба йти до своєї мрії, долати будь які перешкоди та перемагати. За сюжетом основні події відбуваються в Україні, але вирішальним моментом для Оксани стають Паралімпійські ігри у Пекіні. Тому частина зйомок відбудеться у Китаї. Над фільмом працює професійна та досвідчена команда, і ми всі сподіваємось на дуже якісний результат і чекаємо глядачів у кінотеатрах наступного року».

Реліз фільму запланований на початок 2020 року, і до цього часу готується багато допрем'єрних активностей. Перша з них відбудеться 24 березня у Міжнародному аеропорту «Бориспіль». Команда проекту візьме участь у некомерційному забігу KBP RUNWAY RUN, який відкриє Оксана Ботурчук.

Стежити за новинами проекту можна на офіційних сторінках у Facebook та Instagram.

ПУЛЬС (PULSE)

Жанр: спортивна драма

Виробництво: Kinorob

Синопсис: Унаслідок жахливої автомобільної аварії молода українська легкоатлетка Оксана зазнає багато важких травм та майже втрачає зір. Але після тривалої реабілітації та повернення до неймовірних тренувань вона бере золото на Паралімпіаді у Пекіні.

Режисер: Сергій Чеботаренко

Продюсер: Єгор Олесов

Оператор: Юрій Король

Автор сценарію: Ярослав Войцешек, Максим Черниш

Художник-постановник: Марія Островська

Художник з костюмів: Руслан Хвастов, Катерина Толубко-Олесова

Художник із гриму: Алла Леонова

У ролях: Наталія Бабенко (Оксана), Вікторія Левченко (Олена, сестра Оксани), Наталія Доля (мати), Олександр Кобзар (батько), Станіслав Боклан (тренер), Лілія Ребрик (тренер Ірина), Ахтем Сеітаблаєв (лікар), Роман Ясіновський (Дмитро), Максим Самчик (Макс), Сергій Лузановський (Сергій) та інші.