Новини

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулась світова прем’єра фільму «Гарет Джонс» (Mr. Jones)

Новини
• 11.02.2019

10 лютого в рамках 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю відбулась світова прем’єра історичного трилеру «Гарет Джонс» (Mr. Jones) спільного виробництва України (Kinorob, FILM.UA Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великобританії (Jones Boy Films).

Напередодні урочистого показу пройшла офіційна прес-конференція за участі режисерки Аґнєшки Голланд, сценаристки Андреа Сердару-Барбул та акторів Джеймса Нортона і Пітера Сарсгаарда. Запис - за посиланням.

«Кожен з нас доклав багато зусиль та енергії, працюючи над цим фільмів. Це наша перша публічна презентація і ми дуже схвильовані. Поки я не побачила сценарій Андреа Халупи, я нічого не знала про Гарета Джонса, але його історія захопила мене і я зрозуміла, що повинна її розказати. По-перше, сталінський Голодомор не надто відомий у світі, але це один з найбільших злочинів проти людства XX століття, і жертви цього злочину й досі волають до справедливості. По-друге, Гарет Джонс - молодий освічений журналіст, трішки наївний та дуже хоробрий. Надзвичайно яскрава цікава особистість. Ця історія підіймає дуже важливі питання: яке значення для нас мають ЗМІ, у чому цінність свободи преси, чому пропаганда занадто легко розповсюджується у світі. На жаль, проблеми корумпованості ЗМІ стає для нас все більше релевантною та актуальною. Та ми знаємо, що демократія не може існувати без свободи слова журналістів», - зазначила режисерка фільму Агнєшка Голланд.

Джеймс Нортон, який зіграв головну роль - журналіста Гарета Джонса, надихнувся історією свого героя: «Якщо цей фільм спонукає хоча б одного молодого майбутнього журналіста піти та знайти правду - це було б надзвичайно».

Ввечері червоною доріжкою пройшли представники творчої групи фільму з трьох країн - України, Польщі та Великобританії. Також прем’єру відвідали віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та міністр культури Євген Нищук.

Після показу творча група й українські кінематографісти не тільки привітали глядачів, а й висловили свою підтримку режисеру Олегу Сенцову.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко подякував режисерці фільму  за велику роботу і важливу співпрацю та зазначив: «Це історія про Голодомор, але водночас і про ставлення Заходу до України, та й взагалі до народів Східної і Центральної Європи, які й досі залишаються розмінною монетою у стосунках Заходу з Російською імперією. Це фільм не стільки про минуле, скільки про майбутнє. Паралелі із сьогоденням у ньому такі потужні, що коли режисерка після перегляду зі сцени виступила на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних заручників у Росії, здалося, що це продовження сюжету стрічки. Пишаюся тим, що ми підтримали створення цього фільму».

Враженнями від прем’єри поділився копродюсер фільму Єгор Олесов: «Прем’єра була дуже хвилюючою. Дехто з глядачів плакав після показу, дехто мовчав, але байдужим не залишився жоден. Це потужне кіно, важливе не тільки для України, але й для всього світу, адже ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю. Ця історія про справжню журналістику та таку правду, заради якої варто йти до кінця».

Напередодні, 9 лютого, відбулась традиційна українська вечірка в українському ресторані Chagall, яка зібрала не тільки представників з України, а й журналістів польських та німецьких видань, а також колег з британської дистрибуторської компанії WestEnd Films, яка займається продажем прав на фільм «Гарет Джонс» (Mr. Jones) у світі.

Історичний трилер «Гарет Джонс» (Mr. Jones) - єдиний український фільм, представлений у програмі Berlinale 2019. Церемонія нагородження відбудеться 16 лютого.

Нагадуємо, що вихід у широкий світовий та український прокат запланований на осінь 2019 року. Генеральний медіа-партнер політичного трилера «Гарет Джонс» – канал «Україна».

Про проект

Facebook