Новини

20 листопада у столичній галереї «Лавра» відкриється виставка «Гарет Джонс. Щоденник», присвячена постаті видатного британського журналіста

Новини
• 01.11.2018

20 листопада у столичній галереї «Лавра» відкриється виставка «Гарет Джонс. Щоденник», присвячена постаті видатного британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світові правду про Голодомор 1932-33 років в Україні. Виставка, організована компаніями FILM.UA Group, Kinorob та AMUSEUM за підтримки Українського культурний фонду та Українського інституту національної пам’яті, стане першим кроком у реалізації масштабного соціально-просвітницького проекту компанії FILM.UA Group, метою якого є популяризація персони Гарета Джонса в Україні та світі.

Гарет Джонс – британській журналіст, який, ризикуючи життям, тричі відвідав радянську Україну в найважчий період її історії. У 1930-1933 роках він побачив голод на власні очі і, не вагаючись, голосно розповів про це світу. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві. Проте посіяне Гаретом зерно все ж таки проросло та похитнуло рух тоталітарної машини. Журналістські розслідування Гарета згодом стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.  

«Ідея масштабного проекту, метою якого є популяризація імені Гарета Джонса та його вкладу в розповсюдження світом правди про Голодомор 1932-33 років в Україні, а також сприяння визнанню Голодомору геноцидом українського народу, у нас народилася під час роботи над історичним трилером «Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд, що створюється спільними зусиллями Польщі, України та Великобританії, - розповідає продюсер стрічки Єгор Олесов.У широкий прокат фільм вийде вже наступного року, а виставка «Гарет Джонс. Щоденник» - наша перша спроба познайомити українців із цією видатною особистістю».

Виставка «Гарет Джонс. Щоденник», що пройде с 20 листопада до 10 грудня у столичній галереї «Лавра», - це історія про відчуття справедливості однієї людини, яка зробила можливим збереження пам'яті про жертв Геноциду українського народу.  Це історія про справжні цінності, що здатні нанести удар тоталітарній системі. Це розповідь  про людину та її дії, про особистий вибір між справедливістю та сліпотою, про те, що вибір людини, навіть коли вона одна проти всього світу, – є вирішальним.

«Гарет - особлива постать, і те, що з ним в результаті сталося, вписує його ім'я в українську історію. Він відносно відомий в Україні, і ми сподіваємося, що завдяки фільму він стане більш відомим і в його країні, і в усьому світі. Гадаю, такі люди як Гарет Джонс, який не був рабом ідеології і чиєю метою було розповісти правду, якою б вона не була, - рідкісне явище, на жаль. Навіть сьогодні, особливо сьогодні», - зазначила режисерка Аґнєшка Голланд в ексклюзивному інтерв’ю виданню МедіаНяня.

Провідником в історію журналіста Гарета Джонса є його щоденник, цитати з якого ілюструють і запускають інформаційні блоки, кожному з яких відповідає певна інсталяція. Таким чином відвідувачі виставки матимуть можливість зануритися у світ 30-х років ХХ століття, дізнатися за яких умов він робив свої журналістські розслідування, з якими перепонами і брехнею стикався під час роботи, яким силам йому довелося протистояти. Та задати собі найболючіше питання: Що я можу зробити проти тоталітарної системи? Що я можу протиставити злу?

Окрім виставки в рамках просвітницького проекту FILM.UA Group планується низка заходів з популяризації постаті Гарета Джонса,  а саме:

  • Встановлення пам’ ятника Гарету Джонсу (2019 рік)
  • Перейменування однієї з вулиць Києва на честь Гарета Джонса (2019 рік)
  • Міжнародний реліз історичного трилера «Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд (2019 рік),
  • Український реліз історичного трилера «Гарет Джонс» (2019 рік)
  • Запровадження Міжнародної журналістської премії ім. Гарета Джонса для представників ЗМІ, які об’єктивно, сміливо та неупереджено, дотримуючись найвищих професійних стандартів, висвітлюють події, що відбуваються в Україні (2020 рік)

 «Гарет Джонс. Щоденник»

Слоган: Життя заради правди

Офіційний хештег: #зарадиправди

Період проведення: 20 листопада – 10 грудня 2018 рік

Місце проведення: галерея «Лавра» (м. Київ, вул. Лаврська,1)

Організатори:  FILM.UA Group, Kinorob та компанія AMUSEUM

За підтримки: Українського культурний фонду та Українського інституту національної пам’яті

Історичний трилер Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд

У 2019 році в міжнародний та український широкий прокат вийде історичний трилер «Гарет Джонс» режисерки Аґнєшки Голланд, спільного виробництва Польщі (Film Produkcja), України (FILM.UA Group, Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великобританії (Boy Jones Films). Це неймовірна реальна історія молодого валлійського журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році відправився до Радянського Союзу, щоб викрити та донести до світової спільноти правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні. Те, що на перший погляд здавалося звичайним журналістським розслідуванням, перетворилося на смертельно небезпечну подорож, відкриття якої стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Режисером стрічки виступила Голова Європейської кіноакадемії, номінантка на премію «Оскар», BAFTA і володарка «Срібного ведмедя» Берлінале 2017 - Аґнєшка Голланд.

У головних ролях: Джеймс Нортон (“Війна і мир”, “Щаслива долина”, “МакМафія”) в образі валлійського журналіста Гарета Джонса – головного героя стрічки; Ванесса Кірбі (“Корона”, “Місія неможлива: Фолаут”, «Хоббс і Шоу») - роль британської журналістки Ади Брукс, яка працює у Москві; номінант на премію “Золотий глобус” американський актор Пітер Сарсгаард (“Джекі”, “Чудова сімка”, “Виховання почуттів”) - Голова московського бюро The New York Times – Волтер Дюранті.

Крім того, до команди приєдналися британський актор Джозеф Моул (“Гра престолів”) у ролі Джорджа Орвелла та Кеннет Кренем (“Малефісента”, “Валькірія”), який зіграв прем’єр-міністра Великобританії часів Першої світової війни Ллойда Джорджа. З українського боку в фільмі взяли участь Яків Ткаченко (“Припутні”), Олег Драч (“Незламна”, “Молитва за гетьмана Мазепу”), Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала та Аліна Ковальська.

У березні 2018 року зйомки фільму відбулися в Україні, далі міжнародна команда працювала в Польщі та Шотландії. Міжнародні й українська прем’єри заплановані на 2019 рік.

Режисер: Аґнєшка Голланд

Продюсери: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Сердару-Барбу

Оператор: Томаш Наумюк

Автор сценарію: Андреа Сердару-Барбул

У ролях: Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші

Художник по костюмах: Олександра Стазько

Художник-постановник: Гжегож Піонтковський

Композитор: Антоні Комаса-Лазаркевич

Прем’єра в Україні: 2019

Жанр: історичний трилер, драма

Виробництво: Film Produkcja, Kinorob, Boy Jones Films, FILM.UA Group

за підтримки Державного агентства України з питань кіно, а також Польського інституту кінематографії

Тривалість: 110 хв