Новини

Шалений вересень у першій українській кіношколі Ukrainian Film School

Новини
• 03.10.2018

Активний вересень у кіношколі розпочався ще наприкінці серпня - кіношкола запустила оновлений зручний сайт та присвятила його старту нового третього набору до Ukrainian Film School.

А поки студенти проходили співбесіди на вступ та визначались з напрямами, школа разом з партнером - мережею кінотеатрів “Планета Кіно” вирішили влаштувати конкурс та подарувати переможцю можливість вступити на операторський курс безкоштовно. За умовами конкурсу необхідно було знято відео на території кінотеатру “Планета Кіно” до 1 хвилини у будь-якому жанрі на тему: «Одного разу в кіно». І були вражені, коли отримали понад 25 робіт, кожна з яких заслуговувала бути переможцем, адже всі учасники поставились до зйомок з усією відповідальністю. Куратору операторського курсу Олексію Ламаху було не просто визначити переможця, але він свою місію виконав і особливо відмітив роботу Катерини Довгалєвої «Чуттєвий досвід» - на його думку, авторка творчо підійшла до створення вдалої композиції кадру. Також Ukrainian Film School запросила всіх учасників конкурсу на зустріч з Олексієм Ламахом, з яким вони проаналізували свої роботи та мали можливість поставити будь-яке питання стосовно професії.

6 вересня в рамках фестивалю Linoleum International Contemporary Animation and Media Art Festival сценарист та куратор сценарного курсу Ukrainian Film School Ярослав Войцешек зустрівся з охочими займатися сценарною майстерністю на невимушеному бранчі за кавою. Ярослав поділився власним досвідом та дав кілька корисних порад майбутнім сценаристам. Наприклад, зазначив, що “всі ідеї треба записувати, коли-небудь настане їхній час і треба буде лише дістати синопсис зі столу”.

8 вересня, в День українського кіно, відбулось ще дві події, яки були пов’язані з українським кіно та його майбутнім.

Вранці - панельна дискусія на тему «Кіноосвіта в Україні: де навчатись майбутнім голлівудським зіркам», ініціатором якої виступила кіношкола Ukrainian Film School в рамках III Форуму Креативних Індустрій. Разом з засновницею і керівницею кіношколи Альоною Тимошенко, актором і режисером Київського театру юного глядача на Липках, Заслуженим діячем мистецтв України, Максимом Михайличенко, актором Славою Бабенковим, кінооператором та засновник програми «Жовтий автобус» Ярославом Пілунським говорили про навчання у сфері кіно та телебачення в Україні та за кордоном. Висновки кожен присутній зробив власні, а учасники дискусії завершили її на оптимістичний ноті.

А вже після обіду школа гостинно розкрила двері для всіх охочих долучитися до світу кіно. На день відкритих дверей до першої української кіношколи Ukrainian Film School, яка знаходиться на базі найбільшої кіностудії у Східній Європі FILM.UA, завітали понад 40 гостей, аби відвідати місце, де створюють українське кіно та зростають майбутні професіонали індустрії, дізнатись більше про акторський, сценарний, режисерський, операторський та продюсерський курси школи та подивитись декілька кращих студентських робіт випускників.

Поки майбутні студенти надихались роботами випускників, Ukrainian Film School та благодійний фонд Жизнелюб запросили випускницю режисерського курсу школи, режисера та сценариста Юлію Дегліну до кіно-саду прочитати життєлюбам натхненну лекцію про кіно на тему «Кіно: чого, чому і навіщо». Глядачі були у захваті не тільки від Юлі, а й від перегляду курсових робіт студентів школи.

Найголовніша подія вересня у кіношколі відбулась 15 вересня - стартував новий навчальний рік й пройшло посвячення студентів: їх вітала засновниця і керівниця кіношколи Альона Тимошенко, а куратори курсів сказали кілька напутніх слів. Як символ початку нового етапу, випускник режисерського курсу минулого року Саша Старомінський розбив тарілку, шматочок якої забрав собі кожен з присутніх на пам'ять. Студентам традиційно провели екскурсію по кіностудії FILM.UA, де вони побачили те, де і з чим будуть працювати найближчі десять місяців. В цьому році в кіношколу вступили 117 людей, кожен з яких пройшов кілька етапів співбесід.

Одночасно з дорослим набором стартувало навчання в дитячій кіношколі Cinema Kids на курсах Filmmaking і Acting, на яких діти знайомляться з етапами кіновиробництва і вчаться працювати в кадрі. Всього на обидва курси в цьому році вступили 105 дітей, наймолодшому з яких 6 років, а найстаршому - 17.

25 вересня у кінотеатрі “Правда” відбувся прес-показ корпоративного серіалу компанії “Воля” за участі дорослих та маленьких студентів кіношколи, робота над яких йшла тривалий час. Продюсером проекту виступила засновниця та керівник школи Альона Тимошенко. Відео поки що є у доступі лише для внутрішнього користування, але згодом стане доступне і для широкої аудиторії. Студенти школи також активно беруть участь й у промо-кампаніях головних кінотеатральних релізів кіностудії FILM.UA. З 4 жовтня на екрани країни виходить головна комедія року “Скажене весілля”, а де саме ви могли помітити студентів школи - покажемо згодом, адже спочатку - у кіно дивитися справжню скажену комедію.

Протягом вересня у школи з’явились два нових цікавих та надійних партнера. Разом з арт-простором Closer кіношкола розпочала новий спільний лекторій про кіно. Продюсери, режисери дубляжу, організатори кінофестивалів, режисери короткого та довгого метрів, сценаристи, кінокритики, художники костюмів та інші у форматі кейс-стадіс відкриватимуть грані цього складного творчого та виробничого процесів на шляху від ідеї до глядача. Першим гостем стала генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Синькевич, потім завітала акторка та режисерка дубляжу Катерина Брайковська, а незабаром відбудуться зустрічі з режисером Тарасом Ткаченко, генеральним продюсером “Нового каналу” Олексієм Гладушевським, режисером Марисею Нікітюк, директором кінодистриб'юторської компанії “Вольга Україна” Веронікою Ясінською та іншими. Лекторій складається з 12 лекцій та триватиме до кінця року, вхід вільний.

“Як дивитись” - новий формат лекцій, створений кіношколою Ukrainian Film School та першою приватною бібліотекою BOtaN. Ми відкриємо світ великого кіно та навчимо читати сенси та ритми класичних і сучасних фільмів. Кожна лекція - зустріч з людиною зі світу кіно і його улюбленими режисерами. Дивитимемось фільми разом з тими, для кого кіно - професія. До кожної зустрічі готуватимемо домашнє завдання. Відкрила сезон режисер Саша Рубан лекцією про Алехандро Гонсалеса Іньярріту - режисера, майже кожен фільм якого номінується на Оскар. Лекції плануються щомісяця і наступна - вже 26 жовтня, ім’я лектора наразі уточнюється.

Студенти кіношколи не завжди встигають на події за межами студії через навчання, та якщо студент не має змоги залишити лекцію, то цікавий спікер приходить до нього. Нещодавно студенти Ukrainian Film School отримали дозу натхнення на зустрічі з Лоуренсом Девідом Фолдсом, режисером, продюсером і сценаристом, чинним членом Академії кінематографічних мистецтв і наук США, а також – учасником й офіційним представником виконавчого комітету премії «Студентський Оскар» (Student Academy Award). Фолдс розповів, що останнім часом у комітеті премії «Студентського Оскара» відбулося багато змін, які надали молодим кінематографістам зі всього світу можливість подавати свої фільми. За сприяння у запрошенні спікера школа дякує Media Resources Management та KYIV MEDIA WEEK.

Завершила вересневий марафон лекція в рамках #ДопитливихDay у ТРЦ “Караван” акторки, журналістки, блогерки та студентки кіношколи Анастасії Котляр, яка знайома глядачам як чарівна героїня 4 сезону серіаліті «Київ вдень та вночі», працює журналістом на проекті «Топ-модель по-українськи», навчається на акторському курсі Ukrainian Film School та точно знає, як корисно мати всі ці професійні навички для розвитку власного блогу в Інстаграм.

На події вперше було проанонсовано запуск нового курсу у школі на початку листопада - vlogging, тож попереду пекельний та не менш цікавий жовтень.

Довідка. Ukrainian Film School - перша українська кіношкола, що заснована на базі найбільшої у Східній Європі кіностудії FILM.UA. Щорік школа випускає понад 100 студентів акторського, режисерського, сценарного, операторського та продюсерського напрямів. Викладачі школи - практики та професіонали індустрії. Після навчання випускники продовжують тісно співпрацювати з кіностудією  FILM.UA, відкривають власні продакшени, створюють якісний український продукт та працюють з міжнародними брендами та компаніями.