Новини

«Всі бажають бути схожими на Мавку»: європейська прем’єра першого тизеру проекту «Мавка. Лісова пісня» в Ансі змусила говорити про Україну

Новини
• 20.06.2017

15 червня в Ансі на рику контенту MIFA, який щороку проходить під час найпрестижнішого у світі анімаційного фестивалю (Annecy International Animated Film Festival) відбулася європейська прем'єра першого тизеру анімаційного повнометражного фільму «Мавка. Лісова пісня». Презентація пройшла на Національному українському стенді, зібрала представників найбільших світових студій, інвесторів, байєрів й дистриб'юторів, та стала однією з найяскравіших подій ринку.

 

Гості прем’єри в Ансі стали першими, хто познайомився з головною героїнею мультфільму Мавкою — душею та берегинею Лісу, а також її другом — кумедним Котожабом. До того ж в тизері представлена одна з основних локацій фільму — заповітна галявина, де росте магічна Верба. Силу та магію ключового сюжетного моменту — зустрічі Мавки з її коханим — допомагає відчути чарівна мелодія сопілки Лукаша. Ця музикальна тема, що стане однією з головних у саундтреку майбутнього фільму, була написана та виконана відомими українськими музикантами з гурту «ДахаБраха» та мультиінструменталістом Максимом Бережняком.

«Мене дуже вразила ювелірна робота, яку ви здійснили у тизері «Мавки». Світ, текстури, кольори — все дуже вишукане та повністю відповідають меті та напрямку фільму. З нетерпінням чекаю шансу прочитати сценарій та, можливо, навіть взяти участь у виробництві» — поділилася враженнями одна з гостей презентації, Корін Купер, виконавчий продюсер компанії TeamTO — третьої за розміром анімаційної компанії Франції (серед проектів компанії мультсеріали для Disney Television Animation — «Софія Прекрасна» і «Єлена — принцеса Авалору»).

На гостей презентації також чекав сюрприз: живі квіти, з яких продюсери власноруч плели вінки та дарували всім охочим, щоб вони змогли відчути себе частиною магічного світу мультфільму. Ті, хто бажав примірити на собі Mavka style було так багато, що тільки Ірині Костюк довелося цього вечора зробити понад тридцяти унікальних прикрас, які потім можна було побачити по всьому місту. Гостям хотілося бути схожими не лише на головну героїню проекту, а й на його команду: Ірина Костюк та Анна Єлісєєва були у вінках від Patoka та в платтях, зроблених за мотивами мультфільму дизайнером Ольгою Навроцькою. Нагадуємо, що саме вона стала художником з костюмів мультфільму та саме їй належить ідея вбрання, в якому Мавка з’являється у тизері.

 

Також гості залишилися у захваті від тимчасових «Мавчиних татуїровок» з використанням технології доповненої реальності, які раніше були презентовані на пітчингу Сartoon-360 в Барселоні, їх орнамент також з’явився у тизері.

Наступного дня після презентації Ірина Костюк представила проект «Мавка. Лісова пісня» під час круглого столу «Заохочені та перспективні» фільммейкери (Engaged&Emerging Filmmakers) в рамках першої міжнародної конференції WOMEN IN ANIMATION WORLD SUMMIT, що спонсорується Walt Disney Studios. Співрозмовниками Ірини стали її колеги зі всього світу, що працюють над анімаційними проектами найрізноманітніших жанрів, а модератором дискусії стала Бонні Арнольд, президент DreamWorks Animation, номінант на премію «Оскар». Без перебільшень її можна назвати легендою світової анімації: протягом 33-х років вона займала керівні посади у компаніях Columbia Pictures, Walt Disney Feature Animation, Pixar та DreamWorks Animation, а також продюсувала такі проекти, як «Сімейка Адамс», «Історія іграшок», «Тарзан», «Як приборкати дракона» та інші культові картини світового кінематографа і анімації.

На саміті Ірина розказала про загальну позицію студії «Анімаград», чесної та толерантної у гендерних та вікових питаннях, та про особливості роботи над мультфільмом «Мавка. Лісова пісня», у якому залучено багато жінок-професіоналів: продюсери проекту Ірина Костюк та Анна Єлісєєва, режисер Олександра Рубан, художник по костюмах Ольга Навроцька самовіддано працюють над сучасною інтерпретацією Лесі Українки та несуть у світ образ унікального жіночого персонажа Мавку.

Бонні висловила своє захоплення проектом та побажала творцям успіху, зазначивши, що аутентичність та сильний жіночий характер — це hot-trend у світовій анімації.

Таким чином, поїздка в Ансі стала новим кроком у просуванні проекту на світовому ринку. Серед потенційних партнерів «Мавки» з високою долею вірогідності залишаються Німеччина, Франція, Бельгія та Чехія. Одним із важливих результатів поїздки в Ансі стало розширення кола зацікавлених у ко-продакшені фільму партнерів на схід: продюсери отримали пропозиції від представників Індії, а зацікавленість багатомільйонного, у всіх сенсах, Китаю проектом висока та перспективна.

 

Варто зазначити й інтерес у проекті світових sales-агентів, хоча етап передпродажу ще не відкрито.

Національна прем'єра тизеру анімаційного фільму відбудеться у рамках літнього кіноринку на Одеському Міжнародному Кінофестивалі, після чого буде опублікований на офіційних ресурсах та показаний у всіх кінотеатрах країни.

Подачею проектів «Мавка. Лісова пісня» та «Мама поспішає додому» на ці та інші події займається компанія Media Resourced Management. 

Довідка. «Мавка. Лісова пісня» — повнометражний мультфільм української студії Animagrad (FILM.UA Group), який зараз знаходиться на стадії творчої розробки. Мультфільм створюють за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки, а також на основі українських міфів та культурних традицій. Експерти провідних етнографічних інституцій — Кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди — працюють у складі знімальної групи фільму над інтерпретацією українських міфів, легенд, звичаїв, обрядів та візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки». А до створення саундтреку вже долучились відомі у світі українські музиканти «ДахаБраха».

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно у вересні 2016 року й отримав державне фінансування у розмірі 30% від загального бюджету. Орієнтовна дата прем’єри «Мавка. Лісова пісня» в українських кінотеатрах — 2019 рік.