Новини

Компанія Kinorob екранізує історичну драму про княжну Анну Ярославну

Новини
• 01.06.2017

Кінокомпанія Kinorob продовжує активну роботу над історичною драмою «Анна Київська» / Anna de Kiev (робоча назва), спільного виробництва України (Kinorob) і Франції (DADAFILMS). Режисером-постановником картини виступить триразовий володар премії Сезар - Ів Анжело, а оператором - Сергій Михальчук. Зйомки байопіку заплановані на літо-осінь 2018 року на території Франції і України, а в широкий прокат «Анна Київська» вийде у 2019 році.

Сюжет фільму «Анна Київська» / Anna de Kiev заснований на історичному романі французької письменниці Жаклін Доксуа «Анна Київська, королева Франції». Це історія про київську княжну Анну - доньку Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції. Після одруження короля Генріха з Анною для Франції настає пора розквіту. Саме Анна надихає короля на правильні і великі вчинки. За допомогою зброї та дипломатії Генріх і Анна перемагають ворогів, розширюють свої землі і приносять на них мир і спокій.

 

Роботу над проектом «Анна Київська» компанія Kinorob розпочала у 2016 році. На даний момент картина знаходиться на фінальній стадії написання сценарію та узгоджено основний склад знімальної групи.

«Проект «Анна Київська» буде реалізований у рамках договору про спільне виробництво між Україною і Францією. При цьому наша основна мета - створити якісний історичний фільм для широкої аудиторії, зрозумілий глядачеві і в Україні, і у Франції, і в інших країнах, - зазначає продюсер проекту Єгор Олесов. - Також фільм продемонструє широкій громадськості виняткову роль, яку зіграла династія Ярослава Мудрого у французькому державотворенні. Історія княжни Анни Ярославни може стати поворотним моментом для перегляду геополітичної ролі України за останні 1000 років, що особливо актуально в умовах нинішнього повернення України в Європу і боротьби за свою ідентичність».

«Історична постать Анни Ярославни сповнена величезної енергії, і сьогодні, як і 1000 років тому, приковує пильну увагу і нерідко стає предметом історичних суперечок в сучасній Європі. Наш фільм покликаний дати вичерпну відповідь щодо походження княжни Київської - королеви Франції», - наголошує продюсер проекту Оксана Мельничук.

Режисер: Ів Анжело

Оператор: Сергій Михальчук

Художник-постановник: Влад Одуденко

Автор сценарію: Жаклін Доксуа

Продюсери: Єгор Олесов ( «Незламна», «Сторожова застава», «Поліна»), Оксана Мельничук

Виробництво: Kinorob, DADAFILMS

Хронометраж: 120 хв