Новини

FILM.UA і Animagrad екранізують «Лісову пісню» Лесі Українки

Новини
• 30.09.2015

Компанії FILM.UA і Animagrad приступили до роботи над першим повнометражним мультфільмом за мотивами класичного твору Лесі Українки - «Мавка. Лісова пісня». Вперше наша літературна класика звернеться до глядача з широких екранів настільки яскравими та вражаючими образами.

«Мавка. Лісова пісня »- дивовижний і захоплюючий мультфільм для всієї родини, який зачарує добром, світлом і своєю барвистістю. «Лісова пісня» була обрана не випадково, адже саме цей твір, в основі якого лежить древнє міфологічне мислення нашого народу, в точній і поетичній формі розкриває універсальну картину світу. Автори «Мавка. Лісова пісня» не просто перенесуть класичну п'єсу на екран. Вони створять новий твір, змінивши і сюжет, і трагічний тон оригіналу, зберігши при цьому тонкість, ліричність, красу і казковість п'єси. Історія буде доповнена зрозумілими сучасній аудиторії сюжетами і образами, і порадує не лише новими комічними персонажами, але і хеппі-ендом. Завдяки копіткій роботі сценаристів, а також вкрапленням етнічних мотивів у візерунках і нарядах, і ретельній роботі над саундтреком картини, «Мавка. Лісова пісня» розкриє унікальний світ самобутньої і дивовижної слов'янської міфології глядачам у всьому світі.

- На сьогоднішній день повнометражна анімація для сімейної аудиторії - один з найсильніших трендів в кінобізнесі. І один з найприбутковіших - приклади зарубіжних і російських колег, говорять про те, що інвестиції в такі проекти в разі успіху повертаються сторицею. Для FILM.UA Group створення повнометражних мультфільмів - це новий стратегічний напрямок. Крім «Мавка. Лісова пісня», прем'єра якої запланована на 2017 рік, у нас у розробці пакет анімаційного кіно. У планах компанії - випускати по релізу в рік, - каже продюсер проекту Ірина Костюк.

Ідея створити історію на основі слов'янських міфів і класичної п'єси Лесі Українки належить Сергію Созановському та Ірині Костюк. Як зазначає Ірина, українські і слов'янські теми зараз в тренді в усьому світі. Неповторна автентика в поєднанні з універсальними образами - запорука успіху, як на локальному, так і на міжнародному ринку. «Поєднання сучасного і вічного, чисто слов'янського й універсального, пронизливої ​​любовної історії і гумору, екшна і фентезі - має спрацювати і зробити проект унікальним. Наші образи не схожі ні на які інші в анімації, а історія - дуже самобутня. Саме тому вони будуть цікаві глядачам у всьому світі. Мавка - наш унікальний і розкішний казковий персонаж, і вона заслуговує такого ж чудового втілення та любові глядачів у всьому світі, як свого часу Рапунцель, Русалочка, Снігова королева, Білосніжка та інші героїні казок і легенд, увічнені в популярних мультфільмах», - впевнена Ірина Костюк.

В основі сюжету мультфільму - історія кохання лісової німфи Мавки і звичайного сільського хлопця Лукаша. Але не тільки той факт, що вони з різних світів, стане перешкодою до їхнього союзу! Героїв очікує сутичка зі злом, втіленим в образі Килини - розважливої фабрікантши, яка охоплена бажанням підкорити природу і зберегти вічну молодість. В її арсеналі - дивовижні механічні розробки. На боці ж Мавки - сила природи, її міць і гармонія. І Лукаш опиниться між двох вогнів. Він повинен буде зробити вибір між Килиною і Мавкою.

Створення якісної анімації, яка могла б конкурувати зі світовими аналогами, стало головним викликом проекту. «Ми в собі не сумніваємося, адже вже зараз намальована Мавка, стилеутворюючий образ усього фільму, і ми знаємо, яким він буде в художньому плані. Тільки той досягає мети, хто йде, а ми пройшли вже достатній відрізок, щоб зрозуміти, що все у нас вийде", - говорить директор студії Animagrad Єгор Олесов. Натхненні міфами і легендами, художники студії розробили дійсно унікальних персонажів. Наприклад, Мавка - уособлення самої природи - буде міняти колір очей і волосся в залежності від настрою і пори року. А головною її прикрасою стануть розкішні вінки з живих метеликів, світлячків і сонечок, що пурхатимуть над головою. «У нас є амбіція - Мавка повинна стати новим улюбленим образом дівчаток з усього світу», - з посмішкою говорять продюсери проекту.

«Розроблені нами персонажі точно здивують глядачів. Крім головних героїв, у нас припасені чарівні комедійні персонажі - Вовкодав Надійка, Котожабік і Пугач Філя, схильний впадати в ступор у разі панічної атаки, - розповідає Ганна Єлісєєва, креативний продюсер проекту. - Дорослі побачать у фільмі метафору - протистояння природи людини псевдопрогрессу. Дітям, ми впевнені, сподобаються захоплюючі пригоди, які чекають героїв, динаміка, яскравість образів і прекрасна музика».

Над сценарієм фільму працює творча група «Сахар + 1кг», на рахунку яких такі успішні проекти, як «Джунглі» і анімаційний фільм «Вовки та вівці». Прототипами ж всіх основних локацій мультфільму стали реальні українські природні заповідники: українська Венеція - село Вилкове, тунель кохання у Клевані, Буцький каньйон і, звичайно ж, Карпати. Крім того, до роботи над проектом залучені видатні місцеві таланти: відомий український дизайнер Ольга Навроцька, яка у своїй творчості використовує природні та етнографічні мотиви, а також надихається фентезі. Саме вона виступить художником по костюмах, а саундтрек і пісні до фільму напишуть зірки української сучасної музики. Завдяки такій співпраці слов'янська міфологія і драма XX століть прозвучать сучасно і актуально.

Сайт проекту: mavkamovie.com

Жанр: фентезі, лавсторі, комедія

Хронометраж: 85 хвилин

ЦА: сімейна

Формат: 3D стерео

Стиль: 3D анімація

Звук: Dolby Digital

Мова: англійська, українська, російська

Бюджет: $5 млн.

Виробництво: Animagrad та FILM.UA

Сценарій: сценарна група САХАР+1kg

(«Вовки та вівці», «Привид», «Ялинки +1914», «Джунглі», «Ялинки 2» та ін).

Статус: В розробці

Дата релізу: кінець 2017

Продюсери: Ірина Костюк, Єгор Олесов, Ганна Єлісєєва