Новини

"Пізнє каяття": як Байрак віддала Грешнову на розтерзання терористам

Медіа про нас
• 23.08.2013

Побувши свахою у програмі "Давай одружимося", режисер Оксана Байрак повернулася до своєї основної професії, і наприкінці минулого року приступила до зйомок 16-серійної мелодрами "Пізнє каяття", виробництвом якої займається FILM.UA. На сьогоднішній день готова вже третина фільму, а на екранах він з'явиться цієї осені. І поки суть та діло - пропоную подивитися, як знімають черговий епізод "Каяття":

За сюжетом, зараз тут відбувається захоплення літака злочинцями. Бррр

Поки режисер не крикнула: "Працюємо!" - Можна і зфотографуватись. Лілія Яценко грає Назір - молоду дівчину, яка стане заручницею загарбників літака

А тепер позує Оксана. Але недовго - поки Лілі поправляли макіяж, режисер розповіла мені про зйомки цього епізоду:

- Оксана, сцени, яку ви зараз знімаєте, не було в сценарії. Ви придумали її вже в процесі зйомок фільму?

- Так, причому написала за 20 хвилин. Ми дуже яскраво почали фільм з одного з головних героїв, Єгора (Максим Дрозд), який воював в Афганістані, вистояв, повернувся додому. Якщо говорити про лінії цього героя, то виходить "повість про справжню людину". Але так було в нашому фільмі, коли ми показували 1989 рік. Коли ми перейшли в 2001 рік, Єгор став не таким яскравим: він ніби був, і був. Він - приємний чоловік, який любить жінку. Вона йому не каже "так", тому що соромиться сина. І коли я зібрала практично 50% готового матеріалу, побачила, як мій герой робить пропозицію своїй коханій жінці, я подумала: а з чого раптом? Стільки років вона не давала згоди, і раптом погодилася. Що спонукало його так наполегливо і конкретно попросити її руки? В результаті я вирішила: "він повинен врятувати світ". Він повинен продовжувати бути героєм. Це людина, яка любить трошки випити, пожартувати, десь навіть спошлити. Він - дуже легкий, дуже приємний. У житті завжди є місце подвигу, і цей подвиг не готується. В історії цього героя мені не вистачало моменту його прояву в якійсь складній ситуації.

Той самий "справжній чоловік" Єгор. Він же Максим Дрозд

- Як відреагував на це Максим?

- Коли я написала цей шматок - показала його Максиму. Він дуже зайнятий зараз - знімається у багатьох проектах. Але мені приємно, що наш фільм став для нього близьким і дорогим. Ми довго шукали час, але все якось не складалося: у травні не склалося, потім в липні 2 числа, саме в запланований день, приїхав член Королівської сім'ї з подарунком літака, і ми не могли знімати тут ... Весь цей час я працювала над іншим матеріалом, зводила його. Зараз вже зводжу п'яту серію. І ось, нарешті, в серпні, всі зірки зійшлися. Але найжахливіше, що Максим сьогодні вранці о 7 годині вже був на майданчику, а в 16:00 ми повинні його відпустити, тому що у нього літак до Санкт-Петербурга. І ось, ми в такому "аховому" режимі, але красиво знімаємо цей епізод. Це - по-перше. А по-друге, цей епізод таки ще підкреслює той час. Це по фільму 2001 год. Згадуємо: це якраз 11 вересня. Від цього ж теж не можна піти. Мені здається, що це - ще додаткове забарвлення до моєї мелодраматичної історії.

А ось і драма...

Через обмеження за часом з одним з головних акторів, другому режисеру - Варварі Філіпчук - весь час доводиться квапити Оксану. Байрак відмахується: "Добре-добре, ще 2 кадри і все. Ну гаразд, 3 кадри і точно все. Обіцяю!"

Звичайно, як можна поспішати, коли тут такий хвилюючий момент. Мусульманка, вагітна, та ще з кнопкою, схожою на детонатор! Всі можливі прийоми Оксана використовувала - глядачі будуть в шоці

Ні, це не салон після погрому. Тут підкріплюється команда проекту

Оксана не змінює традиціям: улюблених акторів вона запрошує з одного свого фільму в інший

Так, наприклад, стюардесу для придуманої сцени зіграє Любава Грешнова, яка грала одну з головних ролей в її попередньому фільмі "Моє нове життя":

"Шановні пасажири, на борту лайнера "Пізнє каяття" вас вітає команда Оксани Байрак"

Ну, любить Оксана своїх акторів!

- Любава, ви почали співпрацювати з Оксаною в проекті "Моє нове життя". Як складається ваша співпраця зараз?

- Оксана покликала мене зіграти роль у цьому фільмі. У нас дуже хороші стосунки, і я прибіжу з великим задоволенням по першому ж її поклику (сміється).

- Ви вели програму "Зважені та щасливі". Що вам ближче? Що цікавіше?

- Тільки акторська професія. Поясню. Справа в тому, що на телебаченні, особливо на нашому, немає ніякої творчості. Те, що мені було б цікаво вести - це якусь авторську програму, де я могла б реалізувати себе як особистість, а не бути лялькою, яка виконує накази Карабаса-Барабаса. Тому мені все це не так цікаво, як робота в кіно.

- Про що б ви зробили авторську програму?

- Я взагалі дуже соціальна людина. Соціально-відповідальна я б сказала. Мені б дуже хотілося вести якесь шоу на кшталт того, що робить Опра, але, по-перше, до цього мені потрібно дорости, і для цього потрібно мати свої ідеї, а не повторювати те, що вже було зроблено. Тому все, що я роблю в житті, я намагаюся робити цілеспрямовано для того, щоб все-таки дорости. Я не знаю, скільки мені має бути для цього років, може бути 30, може бути 40, може бути навіть 60, якщо знадобиться, щоб був такий багаж, і щоб я змогла допомогти людям і переживати не тільки чужі долі на майданчику, а допомагати реальним людям. Щось живе хочеться робити на телебаченні.

- А в кіно що ще хотілося б зіграти?

- Я зараз намагаюся всіляко відходити і відмовляти від ролей фатальних красунь. Я максимально намагаюся бути "голою" перед глядачем, але не в прямому сенсі цього слова. Я відкриваю свою душу. Мені вже не цікаво в черговий раз показувати всім, що я - красива, це, нібито, вже всі знають, і мені вже теж не цікаво. Я хочу грати страшних, злих, характерних, незвичайних ... повзати у багнюці, по лісах, по горах - все, що може поламати стереотипи, і знову-таки живе. Я "підсіла" на драми. Нещодавно я зіграла в одному фільмі онкохвору. І я знаю, що багато хто не погоджувалися, а я погодилася, ризикнула, бо цього в моїй кар'єрі раніше не було. І там абсолютно незвичайний персонаж для мене. Взагалі, я все життя мрію про екшени: ганяти на мотоциклі, з пістолетом, коні - що завгодно! Поки у нас в країні цього немає, але ми йдемо до цього.

А поки немає мотоциклів і коней - залишається літати в літаку в якості стюардеси

У цій сцені знімають майже інтимну розмову героїв. Актори кажуть так тихо, що режисерові на плейбеку не завжди чутні окремі репліки. І ось, договоривши весь діалог, але не почувши команди "Стоп!", Максим Дрозд так само тихо продовжує: "Оксана Байрак знімає чудовий фільм. Це фільм про любов, про вічні цінності ... про мого героя Єгора"

А ось і екшн, як на замовлення Любави. На неї нападає актор Артур Флештор

Але Дрозд покаже, хто тут головний!

Все, більше розкривати інтригу не буду, тому що вам потім буде нецікаво дивитися. А наостанок, що ще цікавого розповіла мені режисер "Пізнього каяття":

- Оксана, безумовно, для 16 серій все відбувається швидко, але для вас це поки найдовший проект.

- Так, якщо говорити про час. У якийсь момент я завила і сказала, що більше ніколи, але з іншого боку, коли я подивилася вже на результат, зрозуміла, що це - кіно. Я про це відверто заявляю і кажу "великими літерами". Це - не просто серіал, де є тільки середні плани. Це - повноцінний багатосерійний фільм.

- Уже є ідеї для наступного сценарію?

- Я думала, що цей проект я закінчу в липні, але з об'єктивних причин ми не встигли. Я думаю, що вже в жовтні я буду знімати фільм про Афганістан. Я просто закохалася в цю тему. Але так, напевно, не можна сказати. Може бути, це навіть образа. Але, коли ми знімали "Пізнє каяття" в Криму - у нас все починається з Афганістану, - я познайомилася з прекрасними, сильними, справжніми чоловіками. Це - суспільство ветеранів Афганістану Криму. І коли я побачила цих людей ... Просто хлопці, просто люди, просто чоловіки. Мені так шалено захотілося торкнутися цієї теми. Але знову-таки не з криком "Ура!", І не з якимись там кривавими страшними сценами, а з абсолютною психологією людського ставлення: чому, за що і навіщо? Хочу в будь-якому випадку зняти це кіно, щоб не забували і не говорили "ми вас туди не посилали" - це саме огидне і саме підле, що може бути.

Чи складеться у Байрак з фільмом про Афганістан - розповім вам пізніше, а поки чекайте прем'єру "Пізнього каяття" - вже цієї осені.

Джерело:  МЕДИАНЯНЯ