Новини

Презентовано перший офіційний постер повнометражного документального фільму “Весільний спадок”

• 21.05.2020

Компанія FILM.UA Television, яка входить до складу FILM.UA Group, презентує офіційний постер до свого документального фільму «Весільний спадок». Наразі цей проєкт перебуває на етапі продакшену, а його режисером та оператором виступить Олексій Гуз. Стрічка планується до національного кінотеатрального прокату на 2020-2021

 «Весільний спадок» - це повнометражний документальний фільм, в якому розповідається про весільні звичаї та обряди з різних куточків України. Завдяки цій картині глядач зануриться у світ багатої, яскравої та різноманітної весільної культури 8 областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

За допомогою сучасних кінематографічних аудіо-візуальних рішень у фільмі будуть показані основні учасники та герої українського весілля, традиційні обрядодійства та атрибути, автентичні костюми, музика та співи.

На презентованому постері зображено традиційний весільний образ нареченої Черкаської області, Черкаського району, села Яснозір’я. 

Особливу увагу автори проєкту приділяють точності відтворення кожного з елементів. Так, всі костюми,  показані у фільмі, є автентичними національними костюмами, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що прозвучать – до цього часу невідомі регіональні весільні пісні, які спеціально було знайдено, записано та відтворено для «Весільного Спадку».

Окрім акторів, які відтворюють весільні обряди на екрані, у проєкті також знялись відомі історики, фольклористи, етнографи, колекціонери - Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк. Таким чином, «Весільний Спадок» - це не лише унікальна збірка невідомих  до цього часу матеріалів, свідчень та реконструкцій, це ще й кіно про людей, які все своє життя займаються зберіганням та відновленням української традиційної культури. 

«Україна - велика країна, яка має колосальну кількість традицій, обрядів і звичаїв. Це не може не вражати і не надихати на створення такого проєкту. Для нас дуже важливо показувати Україну правдиво, повноцінно, достойно. На жаль, через певні історичні фактори, через певні впливи, наші традиції були спаплюжені, знецінені та подекуди навіть знищені. Ми втратили цілий пласт культури. Тому ми прагнемо відтворити й розкрити красу минулого, красу пращурів. Проєкт Весільний спадок створений для того, аби ми могли ще більше пишатися нашою Батьківщиною. Адже традиція залишає у спадок поколінням найцінніше!» - коментує Марія Квітка, науковий експерт проєкту.

“Ми зібрали найкращу в Україні команду, яка багато років займається цим проєктом. Режисер фільму Олексій Гуз, співавтор діджитал проєкту СПАДОК, консультант проєкту - Марія Квітка, унікальний та визнаний експерт у галузі фольклористики та історії костюму. Окрім того, до створення фільму долучилися відомі українські музиканти та саундпродюсери, а графічним дизайном займається компанія Signal Red. Все це, ми впевнені, зробить наш фільм по-справжньому цікавим не лише для поціновувачів українського фольклору та традицій, а й для масової аудиторії, яка цікавиться та любить історію власної країни. Особливо хочу подякувати Держкіно і членам експертного журі за високі оцінки, поставлені нашому проєкту, і за виявлену довіру.” – коментує Олена Малкова, продюсер фільму.

Повнометражний документальний фільм «Весільний спадок»  став переможцем Дванадцятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно та отримав державну фінансову підтримку за результатами конкурсу, що були оголошені 10 жовтня 2019 року. Команда фільму висловлює подяку компанії Media Resources Management, яка на чолі з Любов’ю Крохмальною здійснювала підтримку в супроводженні проєкту.  

Стежити за новинами проєкту можна на його сторінці у мережі Facebook та Youtube

Варто зазначити, що «Весільний спадок» є частиною етнографічного кіновсесвіту під назвою «Спадок». Чимала кількість жителів столиці та країни вже мала змогу ознайомитись з графічними та відеоматеріалами «Спадку», пересуваючись Київським метрополітеном та подорожуючи потягами «Інтерсіті».


Довідка

Весільний Спадок – це повнометражний документальний етнографічний фільм, що розповідає про весільну культуру, звичаї та обряди, притаманні різним регіонам України.

Жанр: документальний фільм

Хронометраж: 80 хв

Мова: українська

Продюсер: Олена Малкова

Режисер: Олексій Гуз

Науковий консультант проєкту: Марія Квітка

Оператор-постановник: Олексій Гуз

Оператор реконструкцій: Юрій Бакун

Композитори: Олег Мороз Ярославович, Марія Квітка 

Звукорежисер: Євгеній Бельдюков 

Графіка: компанія Signal Red

Продакшн: FILM.UA Television 

За підтримки Державного агентства з питань кіно та телебачення України.