Новини

Петро Риков: Мені потрібна не дружина, а любов

• 16.01.2020

Він навчався на перекладача, кілька років працював моделлю за кордоном, а тепер знімається в кіно. З 13 січня Петра можна буде побачити на телеканалі «Україна» у прем'єрному четвертому сезоні медичної драми «Жіночий лікар» (FILM.UA)

НЕ ЗВИК ДОВГО ПРИДИВЛЯТИСЯ

Петро, як почуваєтеся в ролі доктора?

Мені цікаво. У мого героя досить вузька спеціалізація – він акушер. У кожній його пацієнтки свої страхи і проблеми, так що періодично йому доводиться бути психологом: з кимось поговорити, як старший брат, з ким-то – як батько або товариш. Поведінка Родіонова зрозуміла: в стресовій ситуації пацієнткам потрібна підтримка, і він її надає. Іноді виховує їх: когось хвалить, когось сварить.

 

Вам довелося в кадрі оперувати. Чи легко з цим впоралися?

У нас не так багато подібних епізодів, до того ж це не хірургія в чистому вигляді. Здебільшого мій герой приймає пологи. (Сміється). А взагалі, на майданчику був присутній наш консультант Андрій Валерійович – жіночий лікар, у нього прекрасний, абсолютно лікарський гумор – смішний і цинічный. Адже якщо ми знімаємо історію про лікарів, то і їх фірмові жарти повинні бути.

Творці серіалу розповіли, що поява Родіонова в клініці викличе сполох серед жіночої частини медперсоналу. А як сам Родіонов на це відреагує?

Жінки і справді дуже не байдужі до мого героя. Однак він чекає свою єдину, в яку закохався з першого погляду. Тут ми з Родіоновим співпадаємо: я також не розумію, як це – довго придивлятися. Інша справа, що у нього і його жінки все пішло якось через північний захід, почалися усілякі колізії.

Тобто короткочасних романів він не заводить?

Ні, це не про нього. Любов він зустрів в клініці, і це створює йому певні труднощі. Адже Олександр Петрович дуже серйозно ставиться до своєї роботи, а тут раз – і службовий роман!

Якось ви казали, що Родіонов зовсім не такий, як його попередник доктор Широков. Що мали на увазі?

Він абсолютно не схожий на Широкова, він спокійний, впевнений у своїх вчинках, готовий відстоювати прийняті рішення і деколи навіть побити кого-то, щоб добитися правди. Все це мені дуже імпонує. 

НАВІЩО «ДРУГА ПОЛОВИНКА»?

Ви теж максималіст і вірите в любов з першого погляду?

Так, вірю! В моєму житті саме так і сталося. Це велика і довга історія, але поки не готовий її розповідати. Можу додати, що особисте життя у мене є, і я в ньому дуже щасливий.

Скажіть хоча б, ваша кохана жінка – актриса?

Ні. Хоча коли кажуть про складності стосунків з актором чи акторкою, прекрасно розумію, про що це. Але я і поза професією непроста людина: я досить замкнутий, люблю самотність і волю. Ні, не проповідую вільні стосунки, однак мені потрібно досить багато часу для себе.

І коли ж ви бачитеся, якщо весь час на зйомках?

Ми дорослі самодостатні люди, у кожного своя цікава життя. Чому мені ніколи не подобалось сполучення «друга половинка»? Тому що я ціла людина, і мені потрібна інша така же ціла особистість. Крутимося на орбіті один одного, можемо наближатися або віддалятися в силу обставин, але це впливає на те, що ми разом.

Але якщо виникають декілька вільних днів між зйомками, їдете додому?

Так, погоджуємо розклад, плануємо спільний відпочинок. Всі живуть по-різному: комусь потрібно, щоб близький був завжди поруч, а хтось виїжджає на три місяці і поринає в роботу.

А що думаєте про сім'ю, дітей?

Ідея законного шлюбу мене не зачаровує: це не має ніякого відношення до того, щоб бути разом і відчувати себе щасливим. Для пересічного громадянина сім'я – це коли двоє людей живуть на одній житлоплощі. Але це нічого не значить. Тим більш багато прикладів, коли люди начебто і разом, але не поспішають підтримувати одне одного. Ситуації бувають різні – бачив безліч невдалих сімейних стосунків. Причому це не має ніякого відношення до фінансового добробуту або влаштованості в житті.

 

ВИТРАЧАЮ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ

До речі, про фінансовий добробут: що для вас гроші?

Напевно, свобода. До того ж я дуже люблю витрачати. Зірватися поїхати кудись - з задоволенням, купити кльову шмотку – з задоволенням, потішити себе або витратити на справу – з задоволенням, дати великі чайові – з задоволенням! Добре знаю, що таке бути на мелі, і коли можу, витрачаю. Якщо ми кудись йдемо з друзями, і у мене є можливість за всіх заплатити – з величезною насолодою це роблю. Жінка, на мій погляд, взагалі не повинна діставати гаманець, якщо є я. (Сміється.)

Любите красиві жести?

Ні, це не до мене. Я довгий час був один, не дуже вмію залицятися до жінок, до того ж красиві жести дають дівчатам великі надії. А навіщо це робити, якщо далі нічого не буде?

А як дивуєте кохану жінку?

Їй подобається, коли дарую квіти. Але я довго не міг звикнути до цього!

Що цінуєте в жінках?

Чарівність, мудрість, красу і жіночність. Мені подобається, коли вони не бояться бути вільними, бо навколо дуже багато жінок, що ставлять себе в залежність від чоловіка. Як у Ахмадуліної: «Смотрит в глаз золотой, безвоздушный, равный глаз безысходной любви. На потеху толпе простодушной обнялись и лежат, как легли…». Ось хочеться завжди цю рівність очей. Щоб не дві половинки, а дві рівні особистості. Знаєте, мені часто казали: «Друже, ти шукаєш любов, а треба шукати дружину». Може, у багатьох саме так, але не в мене! Я вважаю, що можна найняти хатню робітницю, яка буде дивитися за господарством, але жінка мені потрібна для любові.

Слава - це приємно?

Я не відчуваю її тягаря. Не скажу, що мене хапають за руки і не дають проходу – бо це не так. Мене впізнають, але люди поводяться виховано. Я не позиціоную себе як відомого артиста, тому і інші на мене реагують як на нормальну людину.

Чи задоволені зараз своїм життям?

Дуже. Я живу за принципом: роботу не прошу і не вимагаю, але ніколи і не відмовлюся. І якщо відчинилися двері, я завжди заходжу. Хоча є, безумовно, певні бажання - щоб проект відбувся, щоб подобався і глядачам, і критикам, і колегам...