Новини

FILM.UA Group на Книжковому Арсеналі. Підсумки

Новини
• 22.05.2017

 З 17 по 21 травня FILM.UA Group вперше представив свій стенд, а також цикл спеціальних подій, об’єднаних програмою «Великі Екранізації» на сьомому фестивалі «Книжковий Арсенал».

На стенде были представлены книги Владимира Рутковского «Сторожевая Застава» («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»), Софии Андрухович «Феликс Австрия» («Видавництво Старого Лева»), цикл детективных повестей Бориса Коломийчука («Фоліо»), «Лесная песня» Леси Украинки («Основи»), над экранизацией которых работает FILM.UA, а также профессиональная серия книг о кино- и телепроизводстве «МедиаБук» от MRM и детская литература от Glowberry. Помимо этого все желающие могли окунуться в мир виртуальной реальности и побывать на съемках первого украинского фэнтези «Сторожевая Застава», а также приобрести сувенирную продукцию по анимационным проектам студии Анимаград – «Мавка. Лесная песня» и «Украденная принцесса».  

На стенді були представлені книги Володимира Рутківського «Сторожова Застава»  («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»), Софії Андрухович «Фелікс Австрія» («Видавництво Старого Лева»), цикл детективних повістей Бориса Коломійчука («Фоліо»), «Лісова пісня» Лесі Українки («Основи»), над екранізацією яких працює FILM.UA, а також професійна серія книг про кіно- і телевиробництво «МедіаБук» від MRM і дитяча література від Glowberry. Крім цього, всі охочі могли зануритися у світ віртуальної реальності та побувати на зйомках першого українського фентезі «Сторожова Застава», а також придбати сувенірну продукцію з анімаційних проектів студії Анімаград – «Мавка. Лісова пісня» та «Вкрадена принцеса». 

До ТОП-5 продажів нашого стенду увійшли: 

1. «Мама поспішає додому» Світлани Дорошевої

2. «Сторожова Застава» Володимира Рутківського

3. «FILM.UA Факультет. Конспект 2014/2015».  Збірник текстів, цитат і основних думок спікерів курсу Skill Bill від освітнього центру FILM.UA Факультет

4. «Зробити хороший сценарій геніальним» Лінди Сегер

5. «Лісова пісня» Лесі Українки

 

19 травня відбувся перший показ пілотної серії проекту «Мама поспішає додому» (Glowberry, FILM UA Group). У відвідувачів події був унікальний шанс поспілкуватися одразу з усіма творцями історії про Маму: вперше за 8 років, завдяки зусиллям Glowberry, Україну відвідала Світлана Дорошева – ілюстратор світового рівня і автор книги «Мама поспішає додому», також на зустрічі в п’ятницю були присутніми креативний директор Glowberry Ольга Черепанова, і режисер анімаційного серіалу Євген Альохін. Вони розповіли про довгий шлях, який пройшов проект від ідеї до книги, а потім – від книги до серіалу, про його міжнародні успіхи й амбітні плани на майбутнє. 

Авторка книги про Маму, Світлана Дорошева, зізналася: «Я глибоко переконана, у дітей, які народжуються в наш час змінився спосіб сприйняття інформації: якщо раніше вони сприймали її на слух, то зараз – візуально, через фільми, ігри, серіали. Звичайно, є виключення, але я зараз говорю про масове явище. Тому, я думаю, що в формі мультфільму, історія про те, як «Мама поспішає додому» виграє просто тому, що вона в більш популярній формі буде доступна більшій кількості дітей».

У рамках зустрічі команда Glowberry також презентувала додаток «Живий блокнот». Це оригінальна дитяча книга-розмальовка, виконана з використанням технології доповненої реальності (Augmented Reality, AR), героями якої стали персонажі серіалу «Мама поспішає додому». За допомогою програми для смартфонів і планшетів одразу на очах у маленького художника оздоблена їм картинка оживає і стає об’ємним зображенням. Додаток 3D Artist на замовлення Glowberry розробив продакшн хаус Signal Red. Воно буде доступно в українській і міжнародній версіях, скачати його для Android вже можна тут, незабаром буде опублікована версія для IOS.

20 травня гості фестивалю переглянули робочі матеріали першого українського фентезі «Сторожова Застава», який вийде на екрани вже 12 жовтня, а також поспілкувалися з продюсером Єгором Олесовим, сценаристом Ярославом Войцешеком і виконавицею головної ролі Євою Кошовою. Спікери розповіли про цікаві подробиці процесу створення фільму, роботою над персонажами та історією, а також складнощами, з якими зустрічаються кінематографісти, коли переносять історію з книги на широкий екран.

Паралельно скринінгу «Сторожової Застави» в рамках дитячої програми фестивалю бренд-шеф і автор книги «Нехай завжди буде смачно» Валерій Созановський разом з Тетяною Бондарчук, засновницею першої в Україні компанії з виробництва здорового харчування Eat Easy, провели відкритий діалог з гостями фестивалю про основи дитячого здорового харчування. У гостей була можливість поставити всі запитання і дізнатися корисну інформацію не тільки в теорії, але і з особистого досвіду професіоналів у сфері корисної та смачної їжі.

 

 

У той самий день на панельній дискусії на тему «Сучасні екранізації української літератури: що спільного у фільммейкеров і письменників?» спікери обговорили створення фільмів «Фелікс Австрія», «Ворошиловград», «НепрОсті», «Сторожова Застава», «Лемберг», «Аеропорт», «Захар Беркут», «Мавка. Лісова пісня», «Століття Якоба» і «Червоний». Детальний репортаж про підсумки і висновки учасників можна прочитати в статті МедіаНяня за посиланням.

 

У неділю, 21 травня, в кінозалі №1 пройшла презентація повнометражних анімаційних проектів студії Animagrad. Вперше широкій аудиторії були продемонстровані нові епізоди з мультфільму «Вкрадена Принцеса», який вийде в світовий та український прокат 7 березня 2018 року. Продюсер проекту Єгор Олесов розповів про те, як йде робота над картиною, відповів на запитання глядачів і поділився міжнародними успіхами проекту.

Команда студії представила гостям також робочі матеріали мультфільму «Мавка. Лісова пісня». Був продемонстрований відео-арт з новими локаціями і персонажами, а продюсери проекту, Анна Єлісева та Ірина Костюк докладно розповіли про те, як проходить робота над втіленням в реальність Всесвіту Мавки, про соціальну та культурну місії проекту та про ту реакцію, яку викликає фільм у європейської та світової аудиторії під час пітчингів і кіноринків.

Головною нагородою для команди «Анімаграда» стала жива і дуже тепла реакція на представлені матеріали, безліч питань і непідробний інтерес, який викликали і Мавка, і принцеса Мила у наймолодшої аудиторії.

  

Перший досвід роботи на Книжковому Арсеналі втішив цікавістю гостей не тільки до української літератури, а й до її кінематографічного прочитання. Відвідувачі цікавилися причинами вибору тієї чи іншої історії для екранізації, процесом виробництва фільму, спілкуванням з авторами і можливістю адаптації власного сценарію.

Це надихнуло нас на подальшу участь в Книжковому Арсеналі 2018!