Новини

FILM.UA Group на European Film Market.

Новини
• 17.02.2017

Сьогодні в Берліні завершився European Film Market у рамках 67 Берлінського кінофестивалю. Крім самого ринку, на якому FILM.UA Group було представлено власним стендом у складі міжнародної кіно- і теле-асоціації IFTA, EFM також провів низку індустріальних заходів для продюсерів з усього світу, в яких Група взяла участь.

Цього року FILM.UA Group на European Film Market представляла кінотеатральні релізи на різних стадіях виробництва, а також сервіси, які надає група компаній. Важливою частиною ринку став нетворкінг: найбільша українська консалтингова компанія МРМ організувала для продюсерів групи низку зустрічей із представниками світової кіноіндустрії з метою пошуку партнерів для копродукції, а члени маркетинг команди FILM.UA Group зустрілися з паблішерами і журналістами міжнародної преси про кіно.

Стенд FILM.UA Group презентував ринку повнометражний лайн-ап на найближчі два роки – фентезі «Сторожова застава» / The Stronghold (українська прем’єра – 12 жовтня 2017), анімаційні фільми «Викрадена принцеса» / The Stolen Princess (українська прем’єра – 7 березня 2018 ) і «Мавка. Лісова пісня» / Mavka. The Forest Song (2019).

«На ринку ми провели більш ніж 50 зустрічей з потенційними покупцями – дистриб’юторами, прокатниками і телеканалами, – розповідає Ігор Сторчак, директор FILM.UA Distribution. – Компанії із задоволенням дивилися нові матеріали про «Викрадену принцесу» та «Сторожову заставу» – на ринку вперше були представлені міжнародні тизери, а також низка нових сцен цих проектів. За підсумками ринку ми фіналізуємо переговори про продаж «Викраденої принцеси» на території колишньої Югославії та В’єтнам, проект «Сторожова застава» зацікавив Німеччину і Польщу».

Крім того, 11 лютого відбувся кінотеатральний скрінінг 30 хвилин сцен «Викраденої принцеси». Скрінінг відвідало понад 40 учасників ринку, за його підсумками дистриб’юція підписала договір про пресейл проекту з Bir Film – компанія придбала всі права, включаючи кінотеатральні, на територію Туреччини. Нагадаємо, раніше проект було продано більш ніж на 20 територій, включаючи Китай, Францію, Німеччину, Польщу, Іран, Південну Африку, Південну Корею та інші.

Незважаючи на те, що продажі на проект «Мавка. Лісова пісня» ще не відкриті, фільм зібрав свою європейську аудиторію, услід за успіхом на American Film Market. Нагадаємо, проект стане першим українським анімаційним фільмом, який візьме участь в пітчингу найбільшого європейського ко-продакшн форуму Cartoon Movie (8–10 березня) в Бордо, Франція, саме там відбудеться прем’єра першого тізеру проекту.

Також на ринку вперше були представлені сервіси постпродакшену та локалізації контенту. Група давно і успішно надає їх Східноєвропейським продакшенам і готова співпрацювати з міжнародними виробниками на індустріальному рівні. На стенді FILM.UA Group вперше працював інфопункт – кожен учасник ринку міг ознайомитися з інформацією про наші сервіси та вислати прайси на оренду приміщень і обладнання собі на пошту.

«Крім того, відбулося понад 20 зустрічей, за підсумками яких вдалося зібрати пул проектів для потенційного співробітництва з VFX, – розповідає Єгор Борщевський, директор Postmodern Digital. – Кожен другий на ринку вважає, що VFX – це дорого, а дійсно якісний постпродакшн – вкрай дорого. Ми, у відповідь, конкретизуємо можливості Postmodern Digital, і як підсумок – на EFM почалися переговори з ко-продукції в двох міжнародних проектах».

Юрій Прилипко, директор Postmodern і Digital Cinema Ukraine також поділився підсумками поїздки в Берлін: «EFM заклад початок для низки переговорів про співпрацю у виробництві VR і AR контенту: з одного боку, наші роботи вразили європейських колег, з іншого – ніша виробників високотехнологічного контенту не є заповненою. Тому починаємо будувати спільні плани на найближче майбутнє».

Продюсерська група FILM.UA за сприяння української консалтингової компанії Media Resources Management провела понад 30 зустрічей з різними європейськими кінофондами, а також взяла активну участь в Co-Production Market і Drama Series Days в рамках Європейського кіноринку.

Хедлайнери каталогу девелопменту FILM.UA – кінотеатральна екранізація роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», повнометражні історичні драми «Анна Київська» (за мотивами роману Жаклін Доксуа) і «Захар Беркут» (заснований на повісті Івана Франка), 8ми серійна кримінальна драма «Лемберг »(за мотивами новел Богдана Коломийчука), 12ти серійна історична драма« Рюрик », а також анімація – кінотеатральні проекти «Мавка. Лісова пісня», «Роксолана і Сулейман» і «Снігова республіка» і серіали «Мама поспішає додому» і «Тікі».